[ .: NEWS'Y 2013-2014 :. ]

1. kolejka Kl. okręgowej: Orlęta Reszel - Leśnik Nowe Ramuki 2:2 (1:0) (10.08.2013) Dodał: penny69

Inauguracja sezonu 2013/2014 w Reszlu nieudana. Orlęta w potyczce z Leśnikiem Nowe Ramuki powinny spokojnie wygrać różnicą kilku bramek, ale nieskuteczność naszych piłkarzy zadecydowała o tym, że mecz zakończył się remisem 2:2. Inna sprawa, to fakt, że przez cały dzień padało i murawa nie była zbyt sprzyjająca do gry.

Pierwsza bramka padła dopiero w 35. minucie. Po strzale jednego z naszych zawodników bramkarz "wypluł" piłkę przed siebie. Dopadł do niej Andrzej Adamiak, który odegrał ją piętką do Pawła Romańczuka i ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

W 58. minucie ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale nie trafił z kilku metrów na pustą bramkę. To się zemściło, bo Leśnik wyprowadził szybki kontratak, po którym Paweł Stadnicki zdobył wyrównującego gola.

Orlęta raz po raz zapuszczały się pod bramkę Leśnika, ale nie mogły celnym strzałem wykończyć akcji. Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania Paweł Romańczuk "wypuścił" Mateusza Kozonia, ten dograł piłkę na 5-ty metr wprost pod nogi Daniela Wójcika, który uderzeniem "z pierwszej" dał naszemu zespołowi prowadzenie.

Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Orlęta atakowały, ale nieskutecznie. Sytuacje marnowali kolejno Paweł Romańczuk, Mateusz Kozoń, Gaspar Jaśkiewicz, czy Andrzej Adamiak. A Leśnik znów przeprowadził jedną zabójczą akcję. Prawy pomocnik posłał mocną piłkę na dalszy słupek (zresztą niedokładną, bo żaden z jego kolegów nie wystartował do tego dośrodkowania), nasz obrońca, Jarek Bochno tak niefortunnie przeciął wślizgiem jej lot, że wpakował ją do bramki Pawła Iwaniuka. Gol z niczego, który dał Leśnikowi jeden punkt.

1:0 Paweł Romańczuk (35', asysta: A. Adamiak)
1:1 Patryk Stadnicki (58')
2:1 Daniel Wójcik (75', asysta: M. Kozoń)
2:2 Jarosław Bochno (83' - gol samobójczy)

Orlęta: P. Iwaniuk (br.) - J. Bochno, D. Schwesig, A. Adamiak, Sz. Widejko (46' M. Kozoń), M. Solecki (55' T. Tomasik), M. Terlik, G. Goszcz (61' B. Pikała), P. Romańczuk, D. Wójcik, G. Jaśkiewicz