[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

30. kolejka Klasy okręgowej: Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn 2:1 (1:0) (29.06.2013) Dodał: penny69

Na zakończenie sezonu 2012/2013 Orlęta pokonały Warmię Olsztyn, 2:1. Goście przyjechali na mecz "w dziesiątkę", ale mimo osłabienia całkiem nieźle się zaprezentowali, o czym świadczy tylko jednobramkowa różnica.

Orły już w 15. minucie objęły prowadzenie po tym, jak Adrian Giziński po ładnym zagraniu Mateusza Zaleśkiewicza przelobował bramkarza gości. Później doskonałą sytuację miał Bartek Pikała, ale przestrzelił z 10-ciu metrów.

W 25. minucie Warmia była bliska wyrównania, ale piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale jednego z zawodników wybił z linii bramkowej jeden z naszych obrońców.

Do przerwy grając w przewadze prowadziliśmy zaledwie 1:0.

Już na początku drugiej połowy gościom udało się zdobyć kontaktowego gola po tym, jak napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z naszym bramkarzem. Zapachniało sensacyjnym remisem.

W 68. minucie Paweł Romańczuk zagrał górą za plecy obrońców wprost do Gaspara Jaśkiewicza, który nie zmarnował sytuacji i posłał piłkę w krótki róg.

Chwilę później Mateusz Zaleśkiewicz trafił w poprzeczkę. Goście również postraszyli troszkę naszego bramkarza, ale piłka po groźnym strzale z dystansu przeszła nad bramką.

Trzeba przyznać, że grając w 10-ciu Warmia bardzo dobrze sobie radziła za co należą się jej słowa uznania. Mimo wszystko Orlęta wyszły z tej walki zwycięsko wygrywając 2:1.

Skrót meczu: Orlęta Reszel - Warmia Olsztyn 2:1 (skrót)

1:0 Adrian Giziński (15', asysta: M. Zaleśkiewicz)
1:1 Warmia (49')
2:1 Gaspar Jaśkiewicz (68', asysta: P. Romańczuk)

Orlęta: R. Zasztowt (br.), J. Bochno, K. Królik, D. Schwesig, A. Adamiak, M. Maksymiuk (58' K. Fedczak), R. Jakubczak (65' G. Jaśkiewicz), M. Zaleśkiewicz, M. Solecki (83' D. Bójko), A. Giziński, B. Pikała (56' P. Romańczuk)