[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

28. kolejka Klasy okręgowej: Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta Reszel 1:4 (1:0) (08.06.2013) Dodał: penny69

W 28. kolejce Orlęta sprawiy nam miłą niespodziankę pokonując w Lidzbarku Warmińskim tamtejszą Polonię, 4:1.

Do przerwy jednak nasz zespół przegrywał 0:1. W drugiej połowie podopieczni Mariusza Jałoszewskiego byli drużyną znacznie lepszą, niż gospodarze i do tego skuteczniejszą.

Dwa gole zdobył Gaspar Jaśkiewicz, który w przerwie meczu zmienił Maćka Maksymiuka. Do siatki rywali trafili również Adrian Giziński z rzutu karnego oraz Mateusz Zaleśkiewicz.

Oto ważniejsze akcje meczu:

16' - strzał na bramkę Jarka Doborzyńskiego zza pola karnego, ale na nasze szczęście wysoko nad bramką

17' - Paweł Romańczuk strzela z 20 metrów nad spojeniem słupka z poprzeczką

19' - pomocnik gospodarzy uderza mocno z 18 metrów, piłka odbija się od obrońy i spada na 5-ty metr, dopada do niej napastnik i strzela na 1:0

25' - minuta przerwy na uzupełnienie płynów (w słońcu około 30-stu stopni)

41' - rzut wolny dla Polonii z 20 metrów, piłka po strzale odbija się od muru, trafia pod nogi jednego z piłkarzy gospodarzy, który mija naszego bramkarza, ale uderza zbyt mocno i nie trafia w światło bramki

49' - po ładnej zespołowej akcji Orląt Mateusz Zaleśkiewicz zagrywa na 5-ty metr do Adriana Gizińskiego, ten uderza "z pierwszej" ale trafia wprost w ręce bramkarza

50' - mocny strzał z rzutu wolnego, ale Jarek Doborzyński pewnie broni

54' - po raz kolejny nasz bramkarz na posterunku; tym razem ratuje nas z opresji w sytuacji sam na sam

58' - rzut wolny dla Orląt z linii 16-stki; Rafał Jakubczak uderza mocno po ziemi lecz golkiper Polonii dobrze ustawiony

62' - Andrzej Adamiak posyła "długą" piłkę na lewe skrzydło do Mariusza Soleckiego, ten zbiega w pole karne i zagrywa na dalszy słupek, gdzie chyha już Gaspar Jaśkiewicz, który dostawia nogę i piłka wpada do siatki

65' - w dość niegroźnej sytuacji obrońca gospodarzy zagrywa piłkę ręką na linii pola karnego; sędzia pokazuje mu czerwoną kartkę; Adrian Giziński strzela mocno, ale bramkarz "wypluwa" piłkę przed siebie; Gaspar Jaśkiewicz wybiega zza obrońców i wbija ją do bramki

66' - odpowiedź gospodarzy, jeden z piłkarzy strzela dość mocno z ostrego kąta, ale piłka szybuje nad bramką

70' - długa piłka w kierunku Adriana Gizińskiego, który wyprzedza obrońców i wychodzi sam na sam z golkiperem Polonii; bramkarz zahacza go ręką i sędzia dyktuje "jedenastkę"; sam poszkodowany pewnym strzałem po ziemii podwyższa na 3:1 dla Orląt

77' - drugą żółtą kartkę otrzymuje Adrian Giziński i opuszcza boisko

87' - Paweł Romańczuk podaje na lewe skrzydło do Gaspara Jaśkiewicza, ten zagrywa na bliższy słupek, gdzie obrońców i bramkarza uprzedza Mateusz Zaleśkiewicz, który czubkiem buta pakuje piłkę w krótki róg bramki

90' - koniec meczu, Orlęta po niezłym spotkaniu wygrywają z Polonią Lidzbark 4:1

1:0 Polonia (19')
1:1 Gaspar Jaśkiewicz (62', asysta: M. Solecki)
1:2 Gaspar Jaśkiewicz (65')
1:3 Adrian Giziński (70' - karny)
1:4 Mateusz Zaleśkiewicz (87', asysta: G. Jaśkiewicz)

Orlęta: J. Doborzyński (br.), J. Bochno, K. Królik, A. Adamiak, D. Schwesig, M. Maksymiuk (46' G. Jaśkiewicz), M. Zaleśkiewicz, R. Jakubczak (74' K. Fedczak), M. Solecki (86' M. Mazur) P. Romańczuk (89' D. Bójko), A. Giziński