[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

24. kolejka Klasy Okręgowej: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 4:1 (1:1) (11.05.2013) Dodał: penny69

Po efektownym zwycięstwie nad Mazurem Pisz (6:2) Orlęta musiałby przełknąć gorycz porażki w pojedynku z Tęczą Biskupiec.

Tęcza mogła objąć prowadzenie już na początku spotkania, ale napastnik tego zespołu w doskonałej sytuacji posłał piłkę obok słupka. Orlęta odpowiedziały uderzeniem głową Bartka Pikały, po którym to bramkarz musiał wybijać piłkę na rzut rożny.

W 25. minucie długim zagraniem z lewego skrzydła popisał się Patryk Wiensław, obrońca nie sięgnął piłki głową i ta spadła wprost na nogę Bartka Wójcika, po czym wylądowała w dalszym rogu bramki.

Tęcza szybko wzięła się za odrabianie strat i już chwilę później była bliska szczęścia. Po raz kolejny napastnik minimalnie przestrzelił.

W 35. minucie było już jednak 1:1 po tym, jak dobrze akcję zamykał Ocias, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gospodarze mogli szybko objąć prowadzenie, ale Kamil Jankiewicz, były piłkarz Orląt przegrał pojedynem sam na sam z naszym bramkarzem.

W 65. minucie padła jednak druga bramka dla gospodarzy. Jeden z obrońców ze środkowej linii boiska zagrał mocno w pole karne, nasi obrońy się zagapili i Adamczyk bez problemu strzelił w długi róg bramki.

Dziesięc minut później było już po meczu. Po raz kolejny przysnęła nasza defensywa i tym razem z kilku metrów do siatki trafił Bartek Bogdaniuk, który jeszcze kilka sezonów temu strzelał gole w barwach Orląt.

Nasz zespół próbował kontratakować i po jednym takim szybkim wypadzie bliski szczęścia był Gaspar Jaśkiewicz, ale jego mocny strzał obronił golkiper Tęczy.

W 80. minucie po raz kolejny w tym meczu nie popisała się defensywa naszego zespołu biernie przyglądając się temu, jak Ocias zdobywa czwartego gola ustalając tym samym wynik spotkania.

Skrót meczu: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 4:1 (1:1)

0:1 Bartek Wójcik (25', asysta: P. Wiensław)
1:1 Ocias (35')
2:1 Adamczyk (65')
3:1 Bogdaniuk (75')
4:1 Ocias (80')

Orlęta: R. Zasztowt (br.), J. Bochno, A. Adamiak, D. Schwesig, R. Jakubczak, P. Wiensław, M. Terlik, M. Zaleśkiewicz, S. Pawlak, B. Wójcik, B. Pikała