[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

19. kolejka Kl. Okręgowej: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 1:2 (0:0) (13.04.2013) Dodał: Chrust

Niestety bartoszycka inauguracja wiosny wypadła blado. Do przerwy nasza gra jeszcze jakoś się układała. Były próby gry kombinacyjnej, był spokój w tyłach, ale tak naprawdę nie przełożyło się to na okazje bramkowe.

Po zmianie stron nasza gra tak dobrze już nie wyglądała, a tymczasem zdobyliśmy gola. Szybki atak, dobre zgranie piłki głową Bartka Wójcika i Sebastian Pawlak znalazł się w sytuacji sam na sam, którą po chwili zamienił na gola. Była to 56. minuta meczu i wydawało się, że trzy punkty są blisko.

Niestety w 69. minucie to Łyna wyprowadziła szybką kontrę, którą zakończyła precyzyjnym strzałem. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Zabolało to tym bardziej, że był to tak naprawdę pierwszy groźniejszy strzał gości...

Niedługo potem (75. min) pomocnik Łyny dostał drugą żółtą kartkę i Orlęta ostatnie kilkanaście minut grały w przewadze. Zamiast jednak walczyć o gola, straciliśmy go. Patryk Wiensław niepotrzebnie sfaulował rywala na wysokości pola karnego, piłkę dobrze dośrodkował jeden z graczy Łyny, a naciskany Darek Chodarcewicz tak niefortunnie wypiąstkował piłkę, że... trafił w głowę Krzyśka Królika i piłka wpadła do siatki.

Do końca meczu, mimo prób, nie udało nam się odwrócić niekorzystnego rezultatu. Podziękowania należą się naszym kibicom, którzy przez cały mecz wspierali nas dopingiem.

1:0 Sebastian Pawlak (56', asysta: B. Wójcik)
1:1 Łyna Sępopol (69')
1:2 Krzysztof Królik (80', gol samobójczy)

Orlęta: D. Chodarcewicz - J. Bochno, K. Królik, R. Jakubczak, A. Adamiak, B. Wójcik, M. Zaleśkiewicz, M. Terlik, S. Pawlak, M. Solecki (59' P. Wiensław), G. Jaśkiewicz (77' B. Pikała).