[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

11. kolejka Klasy Okręgowej: Orlęta Reszel - Leśnik Nowe Ramuki 1:0 (0:0) (10.10.2012) Dodał: Chrust

Wymęczone punkty...

Uff... to była ciężka przeprawa, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Orlęta pokonały Leśnika 1:0, przełamując dziwną niemoc w meczach z nimi, a także kontynuując serię zwycięstw. Ale po kolei.

Środowe mecze mają to do siebie, że trzeba się zrywać z pracy, szkoły itp. Dało się to odczuć w poczynaniach obu ekip. Mecz toczył się w dość jednostajnym tempie, zwłaszcza przed przerwą. Obie drużyny stworzyły sobie w pierwszych 45 minutach po jednej groźnej akcji, ale bramki nie padły. Warto jednak zauważyć, że Leśnik górował nad nami ambicją i wolą walki - często grali wślizgiem, biegali i walczyli. Pokazali się naprawdę z dobrej strony.

W drugiej połowie goście nieco opadli z sił i Orły częściej zagrażały ich bramce. Jedyna bramka meczu padła w 61. minucie. Czarek Ślązak zrobił przerzut, Mariusz Solecki przyjął piłkę z prawej strony pola karnego, złamał akcję do środka i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. Potem mogło być lepiej, bo dwóch świetnych okazji nie wykorzystał Cezary Ślązak. A gdy wydawało się, że drugi gol dla Orląt jest kwestią czasu... straciliśmy zawodnika.

Rafał Jakubczak nie wytrzymał ciągłego jazgotu ze strony jednego z byłych graczo-działaczy (znany z tego pan M. nie dawał nam dziś spokoju, a Aparat chyba nie do końca zna owego pana) i krzyknął w jego kierunku kilka słów. Sędzia Wojciech Krztoń nie miał wątpliwości - drugi papier i przez 13 minut musieliśmy radzić sobie w osłabieniu.

Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Goście ruszyli całym zespołem, ale niewiele im z tego wynikło. Skończyło się na niegroźnym strzale i dwóch wrzutkach w pole karne. Za każdym razem niezwykle pewnie zachował się Karol Węcławek.

Mecz był, co tu kryć, słaby, ale najważniejsze są trzy punkty. Przed nami mecz na szczycie - w sobotę w Bartoszycach zagramy z Victorią. Już dziś zapraszamy wszystkich na mecz!

1:0 Mariusz Solecki (61', asysta: C. Ślązak)

Czerwona kartka: Rafał Jakubczak (77' za drugą żółtą)

Orlęta: K. Węcławek (br.), J. Bochno, M. Terlik, R. Jakubczak, A. Adamiak, B. Wójcik (56' M. Solecki), M. Zaleśkiewicz (89' A. Klimko), S. Pawlak, A. Giziński, D. Pawlak (73' M. Jankiewicz), C. Ślązak (88' J. Majchrzak)