[ .: NEWS'Y 2012-2013 :. ]

9. kolejka Klasy Okręgowej: Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 5:3 (1:1) (29.09.2012) Dodał: Chrust

Oj, trochę się dziś działo przy Kopernika. Kibice zobaczyli osiem bramek, a mogli jeszcze kilka, bo obie drużyny postawiły na radosny futbol.

O tym, że będzie ciekawie dowiedzieliśmy się zresztą już przed meczem - Tęcza przyjechała z obrońcą w roli bramkarza, my natomiast na swojego golkipera musieliśmy poczekać niemal do... 15-tej. Na szczęście jednak Karol Węcławek dojechał na mecz, za co wielkie dzięki. Zwłaszcza, że zagrał z gorączką ;)

Orły dobrze zaczęły mecz i szybko stworzyły sobie kilka okazji. Jedną z nich wykorzystał Dawid Pawlak. Prowadzenie nie służyło jednak Reszelanom, którzy oddali inicjatywę gościom. Wśród nich prym wiódł Bartek Bogdaniuk - absolutnie najlepszy piłkarz naszych rywali.

My nastawiliśmy się na kontrę i do przerwy mogliśmy w zasadzie rozstrzygnąć ten mecz. Nie strzeliliśmy jednak goli w dwóch idealnych sytuacjach, a w dodatku daliśmy sobie wbić gola. Wspomniany Bogdaniuk ruszył prawą stroną, dograł wzdłuż bramki, a tam, z najbliższej odległości, do siatki Orląt trafił Chabera.

Prawdziwe emocje czekały nas jednak po przerwie. Orły w ciągu pierwszego kwadransa mogły strzelić przynajmniej cztery gole. Skończyło się tylko na jednym, bo dnia nie miał wspomniany już Dawid Pawlak. Cóż, takie prawa młodości.

I gdy wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą... straciliśmy dwa gole. Najpierw Bartek Bogdaniuk trafił do bramki z kilku metrów, a kilka minut później Krzysztof Ziemak wykorzystał fatalny błąd Jakubczaka i dał gościom prowadzenie.

Kilka minut później był już jednak remis. Paweł Romańczuk śmiało wbiegł w pole karne, minął rywala i skierował piłkę do siatki. Zaraz potem na 4:3 trafił Bartek Wójcik (który na boisku pojawił się ze dwie minuty wcześniej). Wynik, chwilę przed końcem meczu, ustalił Marek Jankiewicz.

Dzięki wygranej Orły awansowały na 3. miejsce w tabeli. Do lidera, Victorii Bartoszyce, tracimy cztery punkty.

0:1 Dawid Pawlak (10', asysta: M. Kozoń)
1:1 Chabera (41')
2:1 Cezary Ślązak (62', asysta: P. Romańczuk)
2:2 Bartek Bogdaniuk (71')
2:3 Krzysztof Ziemak (75')
3:3 Paweł Romańczuk (76', asysta: M. Terlik)
4:3 Bartek Wójcik (78', asysta: P. Wiensław)
5:3 Marek Jankiewicz (90', asysta: S. Pawlak)

Orlęta: K. Węcławek (br.), J. Bochno, K. Królik (77' B. Wójcik), R. Jakubczak, A. Adamiak, M. Kozoń (62' M. Solecki), M. Terlik, P. Romańczuk, C. Ślązak, P. Wiensław (88' M. Jankiewicz), D. Pawlak (71' S. Pawlak)