Łukaszewski (39')
??????????? (90')

Arkadiusz Wata (10')
Piotr Ruszkul (56')

Start: Mątowski, Pieckowski, Mostek, Ł. Łukaszewski, P. Czarnecki (71' Werner), S. Chrzanowski, Wyżlic, Piotrkowski (88' Szczęsny), Ogrodowczyk, Zagórski, (90+5' M. Czarnecki), Utnicki.

Orlęta: K. Węcławek (br.), P. Przybylski, A. Wata, K. Królik, P. Matauszek, G. Jaśkiewicz (66' P. Nowicki), A. Bondar, K. Wypyszczak, P. Bieluń, A. Giziński, P. Ruszkul.

Ławka rezerwowych: W. Rokicki, A. Romańczyk, M. Ślązak, K. Fiedorowicz.

Sędzia: Karol Mazuro (Olsztyn)

Liczba kibiców Orląt: 4 osoby

Pogoda: słonecznie; bezwietrznie; temp. ok. +20 stopni

Tabela po 10 kolejce: Orlęta na 15 miejscu, 9 pkt, gole 9:15

Wstęp do meczu: Roman

W najbliższą niedzielę o 16:00 reszelscy piłkarze zagrają w Działdowie z tamtejszym Startem, który na półmetku rundy jesiennej zajmuje dzisiąte miejsce w lidze z dorobkiem 13 punktów.

Ciężko rozgryźć ten zespół, gdyż w każdym meczu gra inaczej. Począwszy od 5-tej kolejki najpierw przegrał z Olimpią Elbląg (2-3), później wygrał z Mrągowią (2-0), a w następnym meczu zremisował z Huraganem Morąg (1-1). W kolejnych dwóch spotkaniach poniósł dwie porażki, z Granicą Kętrzyn (0-3) i Polonią Pasłęk (0-1), a przed tygodniem znów zainkasował trzy punkty wygrywając z Mazurem Ełk (2-1).

Naprawdę nie wiem, co pisać na temat tej drużyny, ale mając na uwadze fakt, że zespół ten gra nierówno, w meczu z Orlętami może paść dosłownie każdy rezultat.

W naszej drużynie zabraknie bramkarza, Andrzeja Wysockiego, który pauzuje za czerwoną kartkę. W jego miejsce zatem zobaczymy młodego Karola Węcławka, dla którego mecz ten będzie debiutem. Poza tym do składu Orląt powraca Krzysztof Królik, który przez ostatnie tygodnie leczył kontuzję. Po raz kolejny jednak trener Roman Uglarenko nie będzie mógł skorzystać z Wojtka Jałoszewskiego, który nadal leczy uraz.

Myślę, że nasz zespół po ostatnim remisie z Romintą na pewno będzie chciał wywieźć z Działdowa choćby jeden punkt, ale mam nadzieję, że piłkarze Orląt zagrają o zwycięstwo. Uważam, że nasz zespół jest w stanie powalczyć ze Startem o 3 punkty i dlatego też trzymam mocno kciuki i liczę na wygraną.

Relacja z meczu: R. Duszak

W podstawowej 11-stce zabrakło bramkarza Andrzeja Wysockiego (czerwona kartka w meczu z Romintą), jego miejsce zajął 17-letni Karol Węcławek. Zabrakło także Wojtka Jałoszewskiego (kontuzja) oraz Artura Wypyszczaka (praca). Do drużyny powrócił Krzysztof Królik który miał pęknięty palec u nogi.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy za zmarłego śmiercią tragiczną siatkarza Arkadiusza Gołasia.

3' - Ruszkul zagrywa piłkę w pole karne, ale nikt do niej nie dochodzi
8' - rzut rożny dla gospodarzy, groźnie pod naszą bramką, piłkę wybija Królik
9' - rzut wolny dla Startu ok. 30 metrów od naszej bramki, wrzutka w pole karne, niepewne wyjście Węcławka, którego uprzedził zawodnik gospodarzy Sebastian Chrzanowski i wbił ją do naszej bramki
10' - za dyskusje z sędzią żółtą kartką ukarany Arkadiusz Wata
13' - rzut wolny dla Startu po faulu Przybylskiego i Wypyszczaka. Wrzuconą piłkę w pole karne na raty wyłapuje Węcławek

18' - rzut wolny dla Orląt na środku boiska, Bondar zagrywa długą piłkę do Ruszkula, który poddaje do Gizińskiego, ale ten ją traci
22' - Ruszkul zagrywa piłkę na skrzydło do Matauszka, ten wrzuca na Ruska który główkuje, ale bramkarz wyłapuje ten strzał
23' - rzut wolny dla Orląt ok. 35 metrów od bramki gospodarzy, Bondar wrzuca do Ruszkula, który główkuje ale minimalnie nad poprzeczką
29' - rzut rożny dla Orląt wykonuje Giziński, piłka dochodzi do Bondara, który strzela, ale piłka przelatuje koło lewego słupka

34' - kolejny rzut rożny dla Orląt, Giziński wrzuca do Królika, po chwili piłkę dostaje Bieluń i ją traci
36' - rzut wolny ok. 25 metr od bramki Startu, wykonuje Bondar wrzuca na Matauszka ten strzela, ale prosto w bramkarza
37' - zawodnik gospodarzy strzela z linii pola karnego na naszą bramkę, jednak piłka przelatuje obok lewego słupka
39' - żółta kartka dla zawodnika gospodarzy, Łukaszewskiego, który faulował Królika
42' - najgroźniejsza akcja Orląt, Królik podaje w pole karne do Ruszkula ten mocno strzela, ale bramkarz z problemami wybija piłkę
43' - strzał z ok. 22 metrów na naszą bramkę, Węcławek broni
45+2' - rzut wolny dla Startu, piłka wrzucona w nasze pole karne, którą wybija Przybylski i sędzia kończy pierwszą część spotkania

49' - akcję rozpoczyna Matauszek, zagrywa piłkę do Ruska ten mija dwóch zawodników Działdowa, ale w ostatniej chwili stoper blokuje strzał
51' - rzut wolny dla Orląt okolice pola karnego, Bondar strzela, bramkarz z problemami wyłapuje piłkę
56' - Piotr Ruszkul ukarany żółtą kartką
60' - rzut rożny dla gospodarzy, strzał w boczną siatkę

62' - po nieudanej akcji Orląt, kontra Startu ale Węcławek łapie piłkę
65' - rzut wolny dla Orląt ok. 25 metrów wykonuje Matauszek, jego strzał odbija się od muru

66' - zmiana w naszej drużynie, za kontuzjowanego Jaśkiewicza wchodzi Nowicki
71' - zmiana w Starcie, za P. Czarneckiego wchodzi Werner
75' - 2:0 dla Startu, akcja środkiem boiska piłka przelatuje po palcach Węcławka i Łukasz Łukaszewski strzela bramkę
84' - rzut rożny dla Orląt wykonuje Giziński, zagrywa po ziemi do Bondara, ten mu odgrywa, Adrian wrzuca, ale nasi zawodnicy mijają się z piłką
86' - kolejny rzut rożny, Giziński wrzuca na głowę Bondara, który strzela prosto w bramkarza
87' - rzut wolny dla Startu z ok. 30 metrów, strzał obok lewego słupka bramki Węcławka
88' - zmiana w drużynie z Działdowa za Piotrkowskiego wchodzi Szczęsny

90+1' - rzut wolny ok. 28 metrów do bramki Startu, Bondar strzela, ale obrońca wybija piłkę
90+2' - żółta kartka dla zawodnika Startu
90+4' - indywidualna akcja zawodnika gospodarzy Bartosza Szczęsnego, strzał z ok. 16 metrów piłka koziołkuje i wpada do naszej bramki

90+5' - zmiana w drużynie z Działdowa, za Zagórskiego wchodzi M. Czarnecki
90+6' - żółta kartka dla zawodnika gospodarzy za faul. Rzut wolny ok. 28 metr, Bondar strzela prosto w mur
90+7' - do bezpańskiej piłki dochodzi jeden z zawodników Startu strzela obok lewego słupka naszej bramki po czym sędzia kończy spotkanie.