Orlęta: A. Wysocki; P. Przybylski, A. Wata (21' K. Królik), A. Romańczyk (81' P. Bieluń), P. Matauszek, G. Jaśkiewicz (67' P. Nowicki), W. Jałoszewski, A. Bondar, K. Wypyszczak, A. Giziński, P. Ruszkul.

Ławka rezerwowych: K. Węcławek (br.), M. Ślązak, K. Fiedorowicz.

Liczba kibiców Orląt: ok. 20 osób

Pogoda: pochmurno; bezwietrznie; temp. + 25 stopni

Tabela po 3 kolejce: Orlęta na 16 miejscu, 0 pkt, gole 1:6

Wstęp do meczu: Roman

Niedziela zapowiadała nam się niezwykle emocjonująco, a to za sprawą derbowego meczu pomiędzy Granicą Kętrzyn i naszymi Orlętami.

Kętrzynianie jak na razie rozegrali tylko jeden mecz wygrywając z Polonią Pasłęk aż 6:1. W drugiej kolejce mieli grać w Ełku z Mazurem, ale mecz odwołano ze względu na obfite opady deszczu.

Orlęta w dwóch ligowych spotkaniach nie zdobyły ani jednego punktu przegrywając kolejno z Mrągowią 0:2 i Huraganem 1:2 tracąc gola w 90-tej minucie meczu.

W poprzednich sezonach na boisku w Kętrzynie padały następujące wyniki:

19.09.2004 Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 4 : 0
03.04.2004 Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 1 : 2 (0-1 B. Bogdaniuk 2', 0-2 M. Wiciński 52')
18.08.2002 Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 2 : 2 (2-1, 2-2 B. Sikora (50' i 62')
27.04.2002 Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 1 : 1 (0-1 T. Kwiatkowski)

Tym razem w derbowym meczu z Granicą Kętrzyn Orlęta poniosły porażkę 0-2 i po trzech kolejkach IV ligi z zerowym kontem punktowym zajmują przedostatnie miejsce w lidze.:(

Gole dla Kętrzynian padały zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie spotkania. Najpierw w 21 minucie do siatki Andrzeja Wysockiego trafił Tomasz Żygadło, a później w 50 minucie na 2-0 podwyższył Piotr Sapela. Orlęta mimo kilku świetnych sytuacji nie potrafiły zmienić rezultatu na swoją korzyść.

Najważniejsze akcje meczu: R. Duszak

5' - rzut wolny dla drużyny gospodarzy, strzał prosto w mur
13' - kolejna akcja Granicy, wejście w pole karne, strzał w boczną siatkę
18'- groźny strzał zza pola karnego kętrzyńskiego zawodnika wyłapany przez Andrzeja Wysockiego
20' - gol dla Granicy, strzał z dystansu Tomasza Żygadło, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki Orląt
21' - zmiana w drużynie Orląt, za kontuzjowanego Akadiusza Watę wchodzi Krzysztof Królik
24' - mecz przerwano na chwilę ze względu na złe zachowanie kibiców (najprawdopodobniej z powodu wyzywania bocznego sędziego)

28' - ładna akcja Orląt, ale podanie Gizińskiego do Ruszkula zbyt mocne
29' - żółta kartka dla zawodnika Granicy po faulu na Króliku
32' - zamieszanie w polu karnym Orląt, ale na spalonym zawodnik Granicy
33' - żółta kartka dla Antka Bondara
39' - kontra Orląt, zagranie Jałoszewskiego do Ruszkula, jednak strzał nie celny
40' - Gaspar Jaśkiewicz dośrodkowuje z prawej strony boiska, "Rusek" główkuje i trafia prosto w bramkarza
42' - strzał na bramkę gości ale minimalnie niecelny

49' - rzut wolny dla Granicy, Wysocki wybija piłkę przed siebie, dobiega do niej jeden z zawodników gospodarzy, ale w nią nie trafia, naszą drużynę ratuje "Rusek", który wybija futbolówkę daleko od bramki
52' - drugi gol dla Granicy, strzał zza pola karnego Piotra Sapeli znajduje drogę do naszej bramki
53' - kolejnym groźnym strzałem na naszą bramkę popisał się Sapela, lecz tym razem niecelnie
55' - indywidualna akcja Jałoszewskiego ale strzał również niecelny
56' - Matauszek zagrywa prostopadłą piłkę do Ruszkula, ten strzela, ale piłka o centymetry mija bramkę gospodarzy
59' - żółta kartka dla "Ruska" za faul na zawodniku Granicy

60' - akcja gospodarzy, centra w pole karne, strzał głową, ale Wysocki broni
62' - Ruszkul sam na sam z bramkarzem Granicy, ale posyła piłkę obok słupka
63' - zmiana w zespole gospodarzy
64' - kolejna akcja Granicy, kolejna wrzutka, kolejny strzał Sapeli prosto w naszego bramkarza
65' - druga zmiana w Granicy
67' - zmiana w naszej drużynie, boisko opuszcza Jaśkiewicz, a w jego miejsce wchodzi Nowicki
70' - rzut wolny dla gospodarzy z ok. 35 metrów, strzał prosto w mur
72' - rzut wolny dla Orląt, Bondar wrzuca na głowę Matauszka lecz ten strzela niecelnie
73' - akcja Granicy prawą stroną boiska, dośrodkowanie na głowę, strzał wyłapany przez naszego bramkarza

74' - faulowany Matauszek, który sam wykonuje rzut wolny, wrzuca piłkę w pole karne, którą wybijają obrońcy
75' - strzał Kowalskiego, lecz obok bramki
76' - kolejny atak gospodarzy, ale strzał obok bramki
77' - zawodnik Granicy sam na sam z naszym bramkarzem i lepszy w tym pojedynku Wysocki
79' - rzut wolny dla gospodarzy z ok. 22 metrów, strzał wyłapany przez Wysockiego
81' - dwie zmiany na boisku jedna w zespole z Kętrzyna, druga w naszym, za Romańczyka wchodzi Bieluń
83' - rzut rożny dla Orląt i kontra Granicy, którą rozpoczyna Sapela, zagrywa do kolegi z drużyny, ale ten strzela niecelnie
87' - wrzutka w nasze pole karne, strzał Żygadły obok bramki
89' - Ruszkul w polu karnym zagrywa do Gizińskigo, który próbuje minąć zwodem dwóch obrońców, jednak traci piłkę
90' - Wojtek Jałoszewski strzela na bramkę Granicy, ale bramkarz wybija piłkę