Orlęta: A. Wysocki, A. Wata, P. Matauszek, W. Rokicki, A. Wypyszczak, W. Jałoszewski, A. Bondar, P. Bieluń (80' G. Jaśkiewicz), K. Wypyszczak (73' P. Nowicki), M. Wiciński, P. Ruszkul

Ławka rezerwowych: P. Wiśniewski, P. Ziółkowski

Sędzia: Piotr Szczypiński

Widzów: ok 200 osób

Pogoda: słonecznie, temp. +15 st.

Tabela po 24 kolejkach: Orlęta na 13 miejscu, 26 pkt, gole 40:55

W sobotę o godzinie 16:00 Orlęta podejmowały na własnym stadionie zespół MKS Korsze i z tej konfrontacji musiały wyjść zwycięsko.

Nasi piłkarze bowiem po ostatniej klęsce w meczu z Jeziorakiem Iława znów spadli na 15-stą pozycję w tabeli i jeśli nadal marzyli o utrzymaniu w lidze, to po tej kolejce musieli mieć o trzy punkty więcej.

Korsze nie są zbyt wymagającym rywalem, choć w rundzie jesiennej Orlęta przegrały z nimi 1-2. W poprzednim sezonie było jednak znacznie lepiej, gdyż podopieczni Romana Uglarenko dwukrotnie wygrywali, najpierw na wyjeździe 2-0, a później u siebie 3-1.

Po pięciu wiosennych kolejkach Korsze zajmowały trzynaste miejsce w tabeli mając tylko jeden punkt więcej niż Orlęta. Dwa zwycięstwa, dwie porażki i jeden remis, oto bilans tej drużyny w obecnej rundzie.

Info z meczu: Jarosław Pieniak

"Tylko znakomitej postawie bramkarza Krupiczojcia i indolencji strzeleckiej napastników Orląt, Korsze zawdzięczają tak niską porażkę. W 38 minucie golkiper Korsz obronił rzut karny wykonywanego przez bramkarza Orląt - Wysockiego, wcześniej wygrał kilka pojedynków z napastnikami Orląt. Kilka minut później Bednarczyk strzałem z około 30 m pokonał Wysockiego i doprowadził do remisu.

W drugiej połowie Orlęta wykorzystały tylko dwie z kilku sytuacji bramkowych pieczętując zwycięstwo w meczu derbowym."

Relacja z meczu: mks-korsze.w.interia.pl

"MKS Korsze do meczu z Orlętami przystąpiły bez leczącego kontuzję Andrzeja Chwedorowicza, na przedmeczowej rozgrzewce okazało się, że uraz pachwiny uniemożliwia grę Marcinowi Rutkowskiemu.

Początek meczu to spokojna gra obu zespołów. W 9 min. dośrodkowanie Krzysztofa Piwiszkisa adresowane do Marka Bednarczyka o mały włos obrońca Orląt nie wpakowałby do własnej siatki. 11 min. groźny strzał Piotra Ruszkula przechodzi obok słupka MKS-u. 13 min. gol dla Orląt strzelcem Marcin Wiciński.

33 min. prostopadłe podanie do Piotra Ruszkula napastnik Orląt powstrzymany w polu karnym. 37 min. zagranie w polu karnym ręką przez Przemysława Piwiszkisa, sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Andrzej Wysocki strzela, ale broni Maciej Krupiczojć, a dobitka wysoko nad poprzeczką.

42 min. podanie Rafała Suchodolskiego wzdłuż linii pięciu metrów do Rafała Jakubczaka, ale naszego pomocnika uprzedza bramkarz łapiąc piłkę. 43 min. przepiękny strzał Marka Bednarczyka z 26 metrów, który odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do siatki. 44 min. rzut wolny z 18 metrów po faulu na Marku Bednarczyku, strzał Krzysztofa Podraszki nad poprzeczką. 45 min. dobry strzał Krzysztofa Piwiszkisa z 23 metrów minimalnie obok słupka bramki Andrzeja Wysockiego.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1, dobra gra MKS-u, którzy po strzeleniu wyrównującej bramki mogli schodzić do szatni z prowadzeniem gdyby wykorzystali stworzone sytuacje.

49 min. krótkie rozegranie rzutu rożnego Rafała Jakubczaka z Krzysztofem Piwiszkisem, strzał tego drugiego ponownie minimalnie obok słupka. 61 min. gol dla Orląt strzelcem ponownie Marcin Wiciński.

82 min. Maciej Krupiczojć broni strzał Piotra Ruszkula. 85 min. kopia akcji z 82 min. ponownie bardzo dobra interwencja Macieja Krupiczojcia, który broni strzał Piotra Ruszkula. Przy obu akcjach obrona MKS-u za łatwo dała się ograć napastnikowi Orląt. 88 min. na 3:1 dla Orląt podwyższa Wojciech Jałoszewski.

Druga połowa należała do zespołu Orląt, którzy walczyli na całym boisku i nie dali rozwinąć skrzydeł rywalowi. Słabo w drugiej połowie zagrał cały blok defensywny. MKS Korsze przegrał kolejny ważny mecz z drużyną walczącą o utrzymanie."