ORLĘTA REMA SA RESZEL 1 : 0 MRĄGOVIA MRĄGOWO (27.08.2003)

W piątej kolejce IV ligi Orlęta pokonały drużynę Mrągovii Mrągowo, 1:0 i tym samym po raz pierwszy w tym sezonie odniosły zwycięstwo.
Przed sezonem do Mrągovii odeszło z Orląt trzech podstawowych zawodników: Artur Wypyszczak, Bogumił Sikora i Piotr Krztoń. Z tych trzech graczy w środowym meczu wystąpił tylko jeden, Artur Wypyszczak, ponieważ Piotrek od kilku tygodni walczy z kontuzją, natomiast Bogdan jest świeżo po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, więc jego występ był wykluczony.
W Reszlu wszyscy mieli nadzieję, że drużyna Orląt odniesie w końcu zwycięstwo i tym samym zdobędzie upragnione trzy punkty. Kibice mieli nadzieję, że zespół zagra na 100% swoich możliwości i zmaże tę niechlubną plamę, jaką pozostawił po sobie mecz z Granicą Kętrzyn.
W pierwszej połowie Mrągovia zagrała z wiatrem i to ona częściej przebywała przy piłce. Nasi piłkarze ostro musieli się nabiegać, by nadążyć za szybkimi zawodnikami drużyny gości. Trzeba przyznać, że obecny zespół Mrągovii w niczym nie przypomina drużyny z zeszłego sezonu. Piłkarze tej drużyny zaprezentowali się w Reszlu całkiem korzystnie. Mecz był dość szybki i ciekawy, jednak ani jedni, ani drudzy nie potrafili zagrozić bramce przeciwnika. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.
W drugiej połowie wiatr sprzyjał naszej drużynie, jednak nasi zawodnicy nie potrafili tego wykorzystać. W 48 minucie Marcin Brall uderzał z rzutu wolnego, jednak strzał był zbyt lekki, by mógł zagrozić bramce Mrągovii. Piłkarze próbowali wszystkiego, jednak nic nie wychodziło. Dopiero w 60 minucie niezbyt widoczny Wojciech Jałoszewski uderzył po ziemi z ostrego kąta i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Wynik 1-0 w pełni nas satysfakcjonował, więc do końca trzeba było zagrać mądrze, by utrzymać korzystny dla nas rezultat. Mrągovia póbowała coś jeszcze zdziałać, jednak nasi piłkarze nie dali się zaskoczyć i wynik nie uległ już zmianie.
Mimo, że gra zespołu nie jest jeszcze w stu procentach satysfakcjonująca, cieszą trzy punkty, które dają nadzieję na to, że będzie lepiej, niż było dotychczas...