1/8 WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI: ORLĘTA RESZEL 3 : 5 GRANICA KĘTRZYN (23.04.2003)

W meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Orlęta przegrały na własnym boisku z Granicą Kętrzyn 3:5.
Mecz dostarczył wielu niezapomnianych emocji i przede wszystkim gradu bramek. Szkoda tylko, że to drużyna gości awansowała do dalszych rozgrywek.
Już na początku spotkania Sikora mógł dać naszej drużynie prowadzenie, jednak piłka po jego strzale z "rzutu karnego" trafiła w poprzeczkę. W 23 minucie Piotrek Krztoń popisał się podobnym wyczynem, tyle, że uderzał nie z "jedenastki", a z rzutu wolnego. Siedem minut później pierwszego gola dla Orląt zdobył Wojtek Jałoszewski, który strzałem z 17 m umieścił piłkę tuż obok lewego słupka bramki. Odpowiedź Granicy była natychmiastowa. W 33 minucie gola zdobywa Opaliński. Granica troszkę się podrywa, ale więcej z gry mają Orlęta. Tuż przed gwizdkiem sędziego, oznajmującego koniec pierwszej połowy, Piotr Ruszkul wpadł w pole karne, strzelił potężnie i gdyby nie bramkarz, który zatrzymał piłkę na lini bramkowej, Orlęta objęłyby prowadzenie.
Druga połowa zaczęła się od kilku poważnych błędów naszej defensywy. W 54 minucie błąd Artura Wypyszczaka wykorzystał Lubieniecki, jednak przegrał pojedynek "sam na sam" z naszym bramkarzem. Chwilę potem kolejny błąd naszego zawodnika, strzał z 11 metrów i tym razem Tomek Kwiatkowski ratuje nasz zespół przed utratą gola wybijając piłkę z lini bramkowej... W 62 minucie błąd popełnia nasz bramkarz wybijając piłkę wprost pod nogi zawodnika Granicy, który od razu zagrywa do Opalińskiego, a ten z dwóch metrów pakuje piłkę do siatki. 10 minut później Marcin Wiciński zagrywa na 5 metr do Mariusza Jałoszewskiego, a ten mając przed sobą już tylko bramkarza gości strzela obok słupka. W 72 minucie pięknym uderzeniem z ok 28 metrów popisuje się Piotrek Krztoń i piłka wpada do bramki tuż obok prawego słupka. 5 minut trzeba było czekać na kolejnego gola. Jego zdobywcą został Marcin Wiciński, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z 5 metrów dał Orlętom prowadzenie. Kiedy już wszyscy myśleli, że takim wynikiem zakończy się spotkanie, w 86 minucie Lubieniecki przepięknym strzałem z 17 metrów pod samą poprzeczkę doprowadził do remisu i tym samym do dogrywki. Ta zaczyna się dla nas tragicznie, ponieważ po kolejnym błędzie naszej defensywy i bramkarza, tracimy czwartego gola. W 97 minucie Piotrek Krztoń "wrzuca" w pole karne, tam Artur Romańczyk główkuje i piłka trafia w słupek. Chwilę potem Antek Bondar strzela technicznie z 17 metrów, piłka zmierza w okienko bramki, jednak w ostatniej chwili bramkarz Granicy "przenosi" ją nad poprzeczką. W drugiej odsłonie dogrywki nasza drużyna postawiła wszystko na jedną kartę. Kilka groźnych strzałów, jednak albo dobrze bronił bramkarz gości, albo brakowało naszym chłopcom precyzji. W 109 minucie zawodnik Granicy wpada w nasze pole karne, a nasz obrońca nieprzepisowo go zatrzymuje. Sędzia wskazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi Kłosowski i precyzyjnym strzałem w lewy róg pozbawia Orlęta złudzeń. Do końca meczu Granica broniła wyniku, a nasi chłopcy starali się jeszcze coś zdziałać, jednak oni sami już chyba nie wierzyli w to, że można ten mecz wygrać.
Uważam, że wynik jest niesprawiedliwy i to Orlęta zasłużyły na zwycięstwo, jednak zabrakło nam szczęścia (2 poprzeczki i 1 słupek) i przede wszystkim precyzji w stuprocentowych sytuacjach. Przyczyną porażki jest również fakt, że gdyby nie indywidualne błędy niektórych naszych zawodników, nie stracilibyśmy aż tylu goli i wynik końcowy byłby inny.
Cóż, pozostał smutek i gorycz porażki, jednak trzeba się skupić teraz na lidze i walczyć o punkty. To jest teraz najważniejsze...

Pierwsza połowa:
5 minWojtek Jałoszewski faulowany w polu karnym, sędzia wskazuje na "jedenastkę", Sikora mocno strzela i trafia w poprzeczkę
15 minMarcin Wiciński zagrywa do Piotrka Ruszkula, ten odgrywa na 12 metr do Antka Bondara, który strzela z pierwszej minimalnie obok słupka
23 minPiotrek Krztoń egzekwuje rzut wolny (odległość ok 30 metrów), piłka trafia w poprzeczkę
28 minstrzał Wojtka Jałoszewskiego z 20 m po "koźle", pewnie broni bramkarz
30 mindośrodkowanie w pole karne, bramkarz Granicy skacze do piłki jednak niefortunnie ją wybija, ta spada na 17 metr, podbiega do niej Wojtek Jałoszewski i strzałem w lewy róg bramki daje Orlętom prowadzenie
31 minstrzał "Wićki" po ziemi, broni bramkarz
32 minrzut wolny dla Granicy z 25 m, mocny strzał i Andrzej Wysocki z trudem wybija piłkę na rzut rożny
33 minOpaliński, strzałem głową zdobywa wyrównującego gola dla Granicy
41 minstrzał zawodnika drużyny gości z 17 m, pewna obrona naszego bramkarza
43 minPiotr Ruszkul wpada z piłką w pole karne, strzela w prawy róg, bramkarz chwyta piłkę na linii bramkowej

Druga połowa:
46 minakcja Granicy, dośrodkowanie z prawej strony, strzał głową i z trudem broni nasz golkiper
54 minbłąd Artura Wypyszczaka, zawodnik gości w pojedynku "sam na sam" z Andrzejem Wysockim i ... nasz bramkarz lepszy
56 minkolejny błąd naszego zawodnika, strzał z 11 metrów i tym razem Tomek Kwiatkowski ratuje nasz zespół przed utratą gola wybijając piłkę z lini bramkowej
57 minMariusz Jałoszewski zmienia Wojtka Rokickiego
62 minbłąd popełnia nasz bramkarz wybijając piłkę wprost pod nogi zawodnika Granicy, który od razu zagrywa do Opalińskiego, a ten z dwóch metrów pakuje piłkę do siatki, 2:1 dla Granicy
65 minmocny strzał Sikory z 20 m, z problemami broni bramkarz
66 minżółta kartka dla Artura Wypyszczaka za faul
68 minkorner dla Orląt, dośrodkowanie, Sikora główkuje i po raz kolejny broni bramkarz
72 minMarcin Wiciński wpada w pole karne, wykłada piłkę na 5 metr Mariuszowi Jałoszewskiemu, a ten mając przed sobą już tylko bramkarza, pudłuje
73 minpiękny strzał Piotrka Krztonia z ok 28 metrów w prawy róg bramki, 2:2
77 mindośrodkowanie z rzutu rożnego, bramkarz Granicy mija się z piłką, ta ląduje na 5 metrze, tam już czyha "Wićka", który pewnym strzałem zdobywa trzeciego gola dla Orląt
85 minkontratak gości prawą stroną, strzał z ostrego kąta, z trudem broni Andrzej Wysocki
86 minświetny strzał Lubienieckiego z 17 metrów pod poprzeczkę dający Granicy remis
90 minKrzysztof Zalewski zmienia Wojtka Jałoszewskiego

Pierwsza połowa dogrywki:
92 minakcja gości lewą stroną boiska, dośrodkowanie, gapiostwo naszej defensywy i bramkarza, strzał lobem z 5 metrów i jest już 4:3 dla Granicy
93 minrykoszet od kętrzyńskiego obrońcy, piłka zmierza pod poprzeczkę, w ostatniej chwili bramkarz Granicy "przenosi" ją nad bramką
97 minPiotrek Krztoń dośrodkowuje z rzutu wolnego, wbiegający w pole karne Artur Romańczyk uderza głową i ... słupek
99 minTomek Kwiatkowski zagrywa na 17 m do Antka Bondara, ten strzela z woleja, piłka zmierza w okienko, bramkarz wybija futbolówkę na rzut rożny

Druga połowa dogrywki:
107 minkoner dla Orląt, dośrodkowanie, Mariusz Jałoszewski główkuje i znów bramkarz Ganicy broni
108 minstrzał Artura Romańczyka nad bramką
109 minfaul naszego zawodnika w polu karnym, śędzia dyktuje wskazuje palcem na jedenasty metr, Kłosowski pewnym strzałem zdobywa piątego gola dla Kętrzynian
111 minMirek Wroński strzela z rzutu wolnego (odległość od bramki ok 20 m), broni bramkarz
112 minrzut rożny, ładna centra w pole karne, Romańczyk ponownie główkuje i tym razem obok słupka
116 minstrzał Sikory ponad bramką
118 minMariusz Jałoszewski zagrywa w pole karne do Piotrka Krztonia, ten z 5 metrów pudłuje