DRWĘCA LAMP. NOWE MIASTO LUBAWSKIE 1 : 0 ORLĘTA RESZEL (03.05.2003)

Po dość wyrównanym meczu, Orlęta przegrały w Nowym Mieście Lubawskim z tamtejszą Drwęcą, 1:0.
Pierwsze pół godziny meczu nie przyniosły żadnych sytuacji, w których mogły paść jakieś bramki. Gra toczyła się głównie w środku pola. Orlęta dzielnie rozbijały ataki drużyny gospodarzy. Po 30 minutach gry Drwęca śmielej zaatakowała, jednak jej strzały na naszą bramkę były niecelne. Orlęta najlepszą okazję do zdobycia gola miały w 35 min. Marcin Wiciński "poszedł" lewym skrzydłem ściągając na siebie dwóch obrońców. W środku pola pozostał niepilnowany Piotrek Ruszkul. "Wićka" zagrał do niego (troszeczkę za mocno), ten w momencie strzału zderzył się z wychodzącym z bramki golkiperem Drwęcy. Piłka poszybowała wysoko i spadła na górną siatkę bramki. Wydaje mi się, że w tej sytuacji nasz gracz był ewidentnie faulowany i sędzia powinien podyktować rzut karny. Niestety "jedenastki" nie było. Gospodarze odpowiedzieli w 45 minucie. Zawodnik Drwęcy wpadł w pole karne i strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce.
W drugiej połowie nasi chłopcy zaatakowali z nieco większym animuszem, jednak mimo przewagi w środku pola, nie stworzyli oni żadnej 100% sytuacji strzeleckiej. Drwęca, oprócz strzału w poprzeczkę w 65 minucie, również nie miała okazji do podwyższenia wyniku. Z przebiegu gry obu zespołów sprawiedliwszy byłby remis, ale cóż, piąta porażka Orląt w tym sezonie stała się faktem i trzeba się z tym pogodzić.