ORLĘTA RESZEL 3 : 1 MOTOR LUBAWA (30.04.2003)

W 24 kolejce IV ligi, Orlęta pokonały na własnym stadionie Motor Lubawa, 3:1.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszego zespołu, który w pełni kontrolował to, co działo się na boisku. Drużyna gości ograniczała się do nieporadnych kontrataków, które przeważnie kończyły się na naszych obrońcach. Pierwszą bramkę dla Orląt zdobył w 17 minucie Antek Bondar, który popisał się pięknym strzałem z 15 m pod poprzeczkę. Na drugiego gola trzeba było poczekać do 24 minuty, kiedy to Wojtek Jałoszewski wykorzystał błąd obrony gości i strzałem z 5 metrów umieścił piłkę w siatce. W 36 min zawodnik Motoru dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, na 7 metrze przejął piłkę inny gracz gości, strzelił i ta, mimo interwencji naszego bramkarza wtoczyła się do bramki. Radość zawodników z Lubawy nie trwała jednak długo, bo już 3 minuty później było 3:1 dla Orląt. Do rzutu wolnego (odległość od bramki ok 25 metrów) podszedł Piotrek Krztoń i mocnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Motoru. Do końca pierwszej połowy nic wielkiego na boisku się nie wydarzyło.
W drugiej odsłonie meczu nasi chłopcy zagrali o wiele słabiej niż w pierwszych 45 minutach. Ich akcje nie zazębiały się tak, jak wcześniej. Zauważyli to gracze Motoru i coraz śmielej sobie poczynali. W 60 minucie piłka po strzale jednego z nich odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. W tej sytuacji mieliśmy dużo szczęścia. Ostatnie 30 minut spotkania było dość wyrównane, jedak bliżej zdobycia kolejnych goli byli zawodnicy naszej drużyny. Najpierw strzał Wojtka Jałoszewskiego z trudem obronił bramkarz (65 min), potem umiejętności golkipera Motoru sprawdził Sikora (76 min), następnie Marcin Wiciński uderzył piłkę głową minimalnie obok słupka (82 min) i na koniec tym samym popisał się Sikora (90 min), tyle, że piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił obrońca. Wynik mógł być wyższy, ale trzeba się cieszyć z tego co jest.:) Może mecz nie był zbyt ciekawy, ale cel zdobycia trzech punktów w tym spotkaniu został zrealizowany. Oby tak dalej.