CZARNI MAŁDYTY 2 : 1 ORLĘTA RESZEL (27.04.2003)

W 23 kolejce IV ligi Orlęta przegrały na "wyjeździe" z Czarnymi Małdyty 1:2. Przez całe spotkanie na boisku rządził tylko jeden zespół, Orlęta, drużyna gospodarzy praktycznie nie istaniała. Ze wszystkich zespołów, jakie miałem okazję zobaczyć w rundzie wiosennej, Czarni zaprezentowali się najsłabiej, przez cały mecz przeprowadzili może dwie akcje zakończone strzałem na bramkę. To, że wygrali z Orlętami świadczy tylko o tym, że mieli dzisiaj duuuużo szczęścia, którego naszym chłopcom niestety brakowało.
Już pierwsze kilkanaście minut pokazały, że to Orlęta będą kontrolowały grę i tak też było. W 8 minucie pierwszy groźny atak naszego zespołu, Marcin Wiciński zagrywa na "czystą" do Piotrka Ruszkula, ten wpada w pole karne, strzela i ... broni bramkarz. Dosłownie minutę później Piotrek Krztoń uderza z 20 metrów i trafia w poprzeczkę. Chwilę potem Antek Bondar również trafia w poprzeczkę. Gdyby w tych sytuacjach padły gole, mecz byłby ustawiony, a tak... Kolejną wyśmienitą sytuację marnuje w 41 minucie Wojtek Jałoszewski, który w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy strzela obok prawego słupka. Do przerwy powinniśmy prowadzić przynajmniej 3:0.
W drugiej połowie Orlęta troszkę "spuściły" z tempa, ale mimo to, rządziły na boisku. W 54 min "Wićka" zagrywa na wolne pole do Sikory, ten strzela z 16 m wprost w bramkarza. Cztery minuty poźniej Antek pięknie wypuszcza "Wićkę", ten zgrywa sobie piłkę głową, wpada w pole karne, strzela i z trudem broni bramkarz gospodarzy. W 71 min zawodnik Czarnych wrzuca piłkę z autu w pole karne, tam jego kolega dokłada nogę i ta ledwo wpada do bramki. 1:0 dla gospodarzy. W 76 minucie Piotrek Krztoń dośrodkowuje z rzutu rożnego, Antek Bondar główkuje i piłkę z linii bramkowej wybija obrońca. Chwilę potem Piotrek "wrzuca" z rzutu wolnego, Sikora zagrywa głową do "Wićki", a ten na 5 metrze główkuje i piłka grzęźnie w siatce. W 84 minucie jedyną z niewielu akcji przeprowadzają Czarni, dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłka trafia na 7 metr wprost pod nogi niepilnowanego zawodnika gospodarzy, który strzela i ... pięknie broni Piotrek Chamik (BRAWO!!!). To była naprawdę groźna sytuacja. Kiedy już wszyscy byli pewni, że wynik meczu będzie remisowy, Czarni wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie wykorzystał jeden z graczy gospodarzy i strzałem głową zdobył zwycięskiego gola dla swojej drużyny.

Pierwsza połowa:
5 minpierwsza, z pozoru niegroźna akcja gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne, strzał z 8 m, pewnie broni Piotrek Chamik
8 minMarcin Wiciński ładnie zagrywa na czystą do Piotrka Ruszkula, ten wpada w pole karne, strzela i niestety prosto w bramkarza
9 minstrzał Piotrka Krztonia z 20 m w poprzeczkę
11 min"Wićka" drybluje w polu karnym, zagrywa na 5 metr do Antka Bondara, ten strzela z pierwszej i znów poprzeczka
21 minstrzał Antka z 11 m minimalnie nad bramką
26 minMirek Wroński podchodzi do rzutu wolnego (odległość od bramki ok 20 metrów), strzela centymetry obok bliższego słupka
29 mindruga, w miarę składna akcja gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne (z lewego skrzydła), strzał głową któregoś z zawodników Czarnych obok słupka
32 minstrzał "Wićki" z 20 m, pewnie broni golkiper gospodarzy
35 minrzut wolny dla Czarnych (30 metrów od bramki Orląt), mocny strzał tuż nad poprzeczką
41 mindobra okazja dla naszej drużyny, Antek Bondar zagrywa do Wojtka Jałoszewskiego, ten w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy, strzela minimalnie obok prawego słupka

Druga połowa:
54 min"Wićka" ładnie "wypuszcza" Sikorę, ten pędzi z piłką kilkanaście metrów, strzela w końcu z l po ziemi z lini pola karnego i niestety zbyt słabo, żeby zaskoczyć bramkarza
58 minAntek świetnie podaje do "Wićki", ten zgrywa sobie piłkę głową, wpada w pole karne, strzela z dość ostrego kąta i z wielkim trudem bramkarz gosp. wybija piłkę na rzut rożny
71 minzawodnik Czarnych wrzuca piłkę z autu na 5 metr, któryś z jego kolegów dostawia nogę i piłka powoli mija linię bramkową
76 minPiotrek Krztoń dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłka zagrywana na krótki słupek, Antek Bondar strzela głową po "długim", piłkę zmierzającą do bramki wybija stojący na linii bramkowej obrońca Czarnych
79 minznów Piotrek Krztoń dokładnie dośrodkowuje, Sikora głową zagrywa na 5 metr do "Wićki", ten również główkuje i piłka wpada do siatki
84 minrajd zawodnika gosp. lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, niepilnowany gracz gospodarzy dostaje piłkę na 7 metrze, strzela i ... bardzo ładnie broni nasz bramkarz (BRAWO!!!)
91 minrzut rożny dla Czarnych, wrzutka w pole karne, strzał głową i ... niestety gol