ORLĘTA RESZEL 1 : 3 OKP WARMIA I MAZURY OLSZTYN (18.04.2003)

Niestety, Orlęta poniosły dziś trzecią porażkę w tej rundzie rozgrywek. Jest niedobrze, ponieważ przegraliśmy mecze, które z założenia miały przynieść nam przynajmniej 6 punktów. Coś nie idzie nam w tej rundzie i po dzisiejszym meczu prognozy na najbliższe mecze nie są zbyt optymistyczne. Orlęta zaprezentowały się bardzo słabo, choć stworzyły kilka dobrych akcji i za sprawą Marcina Wicińskiego, zdobyły jednego gola. Warto dodać, że była to pierwsza bramka "Wićki" od 10 ligowych spotkań. Cieszę się, że ten zawodnik w końcu się "przełamał" i zaliczył kolejne "trafienie".

W pierszej połowie, mimo optycznej przewagi Orląt, nasi chłopcy nie potrafili odczarować bramki OKP. Drużyna gości dość często atakowała i przyniosło to efekt. W 29 minucie meczu Radziszewski zdobył pierwszego gola, po którym obraz gry nie uległ większej zmianie. W drugiej odsłonie meczu widać było lekką poprawę w grze naszej drużyny, ale i tak kolejnego gola w meczu zdobyli goście, a mianowicie Kluczkowski. Orlęta trafiły do siatki tylko raz, po strzale Marcina Wicińskiego. Było to w 60 minucie meczu. Po tym golu drużyna poderwała się do ataków i można powiedzieć, że do końca spotkania rządziła na boisku. Kiedy jeszcze wszyscy mieli nadzieję, na zdobycie wyrównującej bramki, niefortunne wybicie piłki przez naszego bramkarza wykorzystał Gabrusewicz i ostatecznie pogrążył nasz zespół.

Mimo, że drużyna Orląt zaprezentowała się dzisiaj słabiutko, nie chciałbym czegokolwiek komentować. Myślę, że nasi chłopcy sami wiedzą, że nie prezentowali dziś pięknego futbolu i to oni z pewnością wyciągną z tego jakieś wnioski. Ja wierzę w tę drużynę i chciałbym, żeby inni kibice również byli z nią w chwilach, w których się nie wiedzie, ponieważ właśnie teraz drużyna potrzebuje wsparcia z naszej strony i chciałbym, żeby czuła, że je ma. Niech drużyna poczuje, że z nią jesteśmy...

Pierwsza połowa:
2 minrzut rożny dla Orląt, dośrodkowanie, Sikora strzela tuż obok słupka
3-11 minkilka ewidentnych błędów sędziego na korzyść drużyny gości
12 minstrzał zawodnika OKP z ok 30 metrów, z trudem broni nasz bramkarz
13 minakcja gości, dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska, strzał głową tuż nad poprzeczką
16 minrzut wolny dla Olsztynian, odległość od bramki ok 18 m, mocny strzał, jednak pewnie broni Piotrek Chamik
17 minkolejna akcja zawodników OKP, strzał zza "szesnastki" i znów nasz golkiper dobrze ustawiony
29 minzawodnik gości w polu karnym mija zwodem naszego obrońcę, strzela, Piotrek wybija piłkę na 3 metr, do piłki dobiega Radziszewski i umieszcza piłkę w siatce, 1:0 dla gości
32 minpierwsza groźna akcja Orląt od kilkudziesięciu minut, strzał Antka Bondara z 20 metrów, pewnie broni bramkarz
38 minpiękny kontratak lewą stroną zawodników OKP, dośrodkowanie w pole karne, gracz gości przejmuje piłkę na 9 metrze i mając już tylko przed sobą naszego bramkarza, strzela obok słupka
45 mindobra okazja dla naszej drużyny, Wojtek Jałoszewski dostaje piłkę na 16 metrze, strzela, jednak wprost w bramkarza

Druga połowa:
49 minPiotrek Krztoń "wrzuca" w pole karne z lewej strony boiska, Marcin Wiciński strzela głową po długim, jednak zabrakło w tym strzale precyzji
53 minszybka kontra gości, momentalnie akcja przenosi się na nasze pole karne, zawodnik OKP strzela z 13 metrów, na nasze szczęście nad poprzeczką
56 minbłąd gracza Orląt z lewej strony boiska, piłkę przejmuje zawodnik drużyny gości, wrzuca w pole karne, akcję z prawej strony zamyka Kluczkowski i precyzyjnym strzałem zdobywa drugiego gola dla swojego zespołu
57 minżółta kartka dla Sikory; z boiska schodzi Piotr Ruszkul, w jego miejsce wchodzi Mariusz Jałoszewski
60 minktóryś z naszych zawodników długim podaniem uruchamia Marcina Wicińskiego, ten pędzi z piłką 30 metrów, wpada w pole karne, strzela nad wychodzącym z bramki golkiperem gości i jest gol kontaktowy
65 minżółta kartka dla "Wićki" za niepotrzebne dyskusje z arbitrem głównym spotkania
68 minrzut wolny dla Orląt, dośrodkowanie w pole karne, "Wićka" strzela głową minimalnie obok słupka
74 minindywidualna akcja Sikory, strzał z ok 16 metrów, piłka odbija się od obrońcy, spada na 7 metr, dobiega do niej Wojtek Jałoszewski i strzela wprost w wychodzącego bramkarza
77 minpiękny strzał Artura Wypyszczaka z 20 m, bramkarz OKP z wielkimi problemami wybija piłkę na rzut rożny
79 minkopia sytuacji z przed dwóch minut, tyle, że pod naszym polem karnym, tym razem nasz bramkarz z kłopotami wybija piłkę na "róg"
81 minKarol Wypyszczak zmienia Piotrka Krztonia
88 minakcja drużyny OKP w naszym polu karnym, strzał, piłka odbija się od naszego obrońcy i zmierza pod poprzeczkę, Piotrek Chamik niefortunnine piąstkuje futbolówkę, która ląduje na 2 metrze, dobiega do niej Gabrusewicz i mocnym strzałem ustala wynik spotkania na 3:1 dla OKP Warmia i Mazury