ORLĘTA RESZEL 2 : 1 GRANICA KĘTRZYN (05.04.2003)

Po dość emocjonującym spotkaniu Orlęta w 20-tej kolejce IV ligi pokonały Granicę Kętrzyn 2:1. Na stadionie w Reszlu zgromadziła się dość liczna widownia, ok 500 osób.
Do składu Orąt, po zeszłotygodniowym pauzowaniu za żółte kartki powrócili: Wojtek Jałoszewski, Bogumił Sikora i Piotrek Krztoń. W bramce Orląt stanął dziś Piotr Chamik i można powiedzieć, że to on był bohaterem spotkania.
W pierwszej połowie gra dość wyrównana, sporo podbramkowych sytuacji z obu stron, jednak albo zawodnicy strzelali niecelnie, albo pewnie bronili bramkarze. W 32 minucie meczu sędzia niesłusznie dyktuje rzut karny dla Granicy po rzekomym faulu Artura Wypyszczaka. Zawodnik drużyny gości strzelił precyzyjnie w lewy róg bramki, Piotr Chamik instynktownie rzucił się w tę samą stronę i wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Cały stadion oszalał z radości. To był naprawdę ciężki do obronienia strzał, a jednak się udało. Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!! Do przerwy 0:0.
Druga odsłona meczu podobna do pierwszej połowy z tym, że coraz śmielej poczynali sobie zawodnicy Orląt i to właśnie oni zdobyli pierwszego gola. W 63 minucie Piotr Ruszkul zagrał w pole karne do Sikory, ten strzelił z dość ostrego kąta wprost w bramkarza, piłka odbiła się jeszcze od kilku zawodników i wylądowała na 5 metrze. Dobiegł do niej Wojtek Jałoszewski i strzelił mocno w światło bramki. 1:0 dla Orląt!!!.
W 70 minucie po raz kolejny Piotrek Chamik ratuje nasz zespół przed utratą gola - wygrywa pojedynek "sam na sam" z zawodnikiem Granicy. Jeszcze raz wielkie: Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!! Niestety w sytuacji z 76 minuty nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia i Granica, po strzale Lubienieckiego wyrównała stan meczu .
Radość drużyny gości nie trwała jednak zbyt długo, bo już dwie minuty później Mirek Wroński pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla naszych Orląt. Pod koniec meczu było troszkę "nerwówki", ale udało się dowieźć wynik do końca i tym samym Orlęta zdobyły pierwsze punkty w rundzie wiosennej.

Pierwsza połowa:
3 minpierwszy rzut rożny dla Orląt, dośrodkowanie, Sikora strzela głową tuż nad poprzeczką
5 minakcja Granicy lewą stroną, strzał miekkim lobem minimalnie nad bramką
11 minstrzał Marcina Wicińskiego obok słupka
18 minrzut wolny dla gości z lewego narożnika pola karnego, mocny strzał i ... pewnie broni nasz bramkarz
21 minszybka akcja Antka Bondara, przewaga naszych zawodników pod polem karnym Granicy (3 na 2), zagranie na czystą do "Wićki", jednak bramkarz uprzedza naszego napastnika
25 minstrzał zawodnika Granicy z ok 23 metrów (po ziemi), Piotrek Chamik po raz kolejny pewnie broni
26 mingoście w natarciu, kolejny strzał i tym razem obok słupka
28 minpiękny strzał Wojtka Jałoszewskiego z ok 20 metrów, bramkarz z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką
32 minrzut karny dla Granicy, sędzia niesłusznie dyktuje "jedenastkę" po rzekomym faulu Artura Wypyszczaka, zawodnik gości strzela w prawy róg, nasz bramkarz rzuca się w tę samą stronę i wybija piłkę na rzut rożny
35 minżółta kartka dla Sikory za odepchnięcie zawodnika Granicy
41 minstrzał zawodnika Granicy z rzutu wolnego (20 m) i znów nasz bramkarz na stanowisku
42 minkolejny strzał (18 m) na nasze szczęście obok słupka
44 minAntek Bondar indywidualnie prawą stroną boiska, miekka wrzutka w pole karne, Piotrek Ruszkul skacze najwyżej i strzela głową, piłka odbija się od obrońcy i mija słupek bramki
45 minstrzał Wojtka Jałoszewskiego po ziemi, bramkarz gości z trudem wybija piłkę na rzut rożny

Druga połowa:
52 minpierwszy atak Granicy po przerwie, dośrodkowanie z prawej strony, strzał głową z 5 m tuż nad poprzeczką
54 minWojtek Jałoszewski faulowany na granicy pola karnego, sędzia nie gwiżdże, chwilę potem Antek Bondar fauluje zawodnika gości, za co otrzymuje żółtą kartkę
55 minArtur Romańczyk zmienia Artura Wypyszczaka
61 minPiotrek Krztoń wrzuca w pole karne, Sikora wślizgiem zmienia lot piłki, ta minimalnie mija słupek bramki
63 minPiotr Ruszkul w polu karnym zagrywa do Sikory, ten strzela z dość ostrego kata wprost w bramkarza, piłka ląduje na 5 metrze; dobiega do niej Wojtek Jałoszewski i strzela mocno w światło bramki. GOOOOOOL!!!!
65 minAntek w indywidualnej akcji, zagrywa do "Wićki", ten strzela ponad bramką
69 minSikora podaje do Piotrka Ruszkula, ten strzela z 16 metrów minimalnie obok słupka
70 minzawodnik Granicy przegrywa pojedynek "sam na sam" z naszym golkiperem; było bardzo groźnie...
73 mingoście w natarciu, rzut wolny z 20 m, strzał Lecha i ... słupek
76 minszybka akcja Granicy, zagranie w pole karne do Lubienieckiego (nie wiem, czy przypadkiem nie było "spalonego"), strzał po ziemi i jest gol wyrównujący
78 minrzut wolny dla Orląt z ok 23 metrów, Mirek Wroński pięknym strzałem obok bliższego słupka zdobywa drugiego gola dla naszego zespołu
80 minkolejny rzut wolny dla gości z ok 35 metrów, do piłki podchodzi Lech i znów strzela w światło bramki, Piotrek Chamik po raz kolejny pewnie broni
85 minMariusz Jałoszewski zmienia Piotrka Krztonia
87 min"Wićka" zagrywa na 16 metr do Antka Bondara, ten strzela z "pierwszej" wysoko nad bramką
90 minżółta kartka dla Tomka Kwiatkowskiego