POLONIA LIDZBARK WARMIŃSKI 3 : 1 ORLĘTA RESZEL (29.03.2003)

W 19-tej kolejce spotkań IV ligi Orlęta, w nieco osłabionym składzie przegrały w Lidzbarku z tamtejszą Polonią 1:3. W meczu, z powodu żółtych kartek nie mogli wystąpić: Bogumił Sikora, Wojtek Jałoszewski i Piotr Krztoń. Nie ma co ukrywać, że brak tych zawodników odbił się na nienajlepszej grze zespołu.
Już w 30 sekundzie meczu zawodnik gospodarzy strzałem głową z 5 metrów zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, który w dużym stopniu zaważył na dalszym przebiegu spotkania. Za utratę tej bramki należy winić przede wszystkim naszego bramkarza, Andrzeja Wysockiego. Po utracie tego gola Orlęta nie potrafiły przez dłuższą część pierwszej połowy zagrozić bramce Polonii, która nie poprzestawała na atakach i chciała strzelić kolejnego gola. Udało jej się to w 39 minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy z 35 metrów przelobował nieco wysuniętego bramkarza naszej drużyny. Wydaje mi się, że i w tej sytuacji wina leży po stronie golkipera Orląt, który moim zdaniem miał sporo czasu na to, żeby dobrze się ustawić i "przenieść" piłkę nad poprzeczką. Niestety zbyt późno zaczął się cofać i w konsekwencji nie dał rady sięgnąć futbolówki, która wpadła mu za "kołnierz".
Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Mariusz Jałoszewski. Wydawało się, że ten gol doda drużynie skrzydeł, jednak w 45 minucie szybką kontrę Polonii wykończył strzałem Paszkiewicz i było po meczu.
W drugiej połowie mimo usilnych starań naszej drużyny i może dwóch, stuprocentowych okazji do strzelenia gola, Orlęta przegrały drugi mecz z rzędu, co w tym sezonie jeszcze się drużynie nie zdarzyło.
Oto relacja z meczu:

Pierwsza połowa:
30 secdośrodkowanie z rzutu wolnego, Paszkiewicz lekko głową po długim i jest 1:0 dla Polonii
10 mingroźny strzał zawodnika gospodarzy broni Andrzej Wysocki
19 minTomek Kwiatkowski z rzutu wolnego (odległość ok 18 m), zamieszanie w polu karnym, obrońcy wybijają piłkę w aut
25 minżółta kartka dla "Kwiatka"
34 minakcja gospodarzy, błąd Arka Waty, Paszkiewicz pędzi na bramkę, Mirek Wroński wślizgiem wybija piłkę spod nóg napastnika Polonii
39 minkolejna akcja gosp., tym razem prawą stroną boiska, strzał lobem z 35 metrów (nieudane dośrodkowanie ???), Andrzej Wysocki spóźnia się z interwencją i piłka wpada mu za "kołnierz", 2:0 prowadzi Polonia
41 minkolejna próba przelobowania naszego bramkarza, tym razem niecelnie
43 minAntoni Bondar szybko z rzutu wolnego do Artura Wypyszczaka, ten zagrywa do środka i Mariusz Jałoszewski strzałem z 5 metrów zdobywa kontaktowego gola
45 minszybka akcja gospodarzy, Paszkiewicz w sytuacji "sam na sam" z naszym bramkarzem, strzela precyzyjnie i jest już 3:1

Druga połowa:
52 minPiotrek Ruszkul kontuzjowany po ostrym wejściu zawodnika Polonii, zmienia go Karol Wypyszczak
57 minżółta kartka dla Wojtka Rokickiego za faul
59 minatak Polonii, strzał z 16 metrów tuż obok słupka
60 minMirek Wroński i zawodnik gospodarzy zderzają się głowami, w wyniku czego ten pierwszy musi opuścić boisko. Zmienia go Paweł Bieluń (debiut w oficjalnym meczu).
64 minpierwsza groźna kontra Orląt w drugiej części meczu, Artur Wypyszczak do Marcina Wicińskiego, ten mając na "plecach" obrońcę strzela wprost w wychodzącego z bramki golkipera Polonii
72 minstrzał Artura Romańczyka z 17 metrów obok słupka
83 minKrzysztof Zalewski zmienia Mariusza Jałoszewskiego
85 minszybki kontratak gospodarzy, strzał i ... słupek