START DZIAŁDOWO 1 : 2 ORLĘTA RESZEL (03.10.2002)

W meczu nie mógł wystąpić Piotrek Krztoń, który nabawił się kontuzji w jednym z ostatnich spotkań. Od pierwszych minut nie zagrał także Marcin Wiciński. Mimo to mecz ułożył się dla nas wyśmienicie, bo już w 4 minucie pierwszego gola dla naszej drużyny zdobył Mariusz Jałoszewski. Później gra była raczej wyrównana, choć z minuty na minutę do głosu dochodzili zawodnicy Startu, jednak to nie ich drużynie udało się strzelić gola, a naszej. W 36 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Kwiatkowski. Takiego przebiegu spotkania chyba nikt się nie spodziewał. Gospodarze z większą determinacją zaczęli atakować, jednak ich nieskuteczność była niezwykle w tym meczu widoczna. Orlęta kilkakrotnie próbowały to wykorzystać szybkimi kontratakami, ale bramkarz Startu zawsze jakimś cudem wybraniał strzały naszych graczy. W 91 minucie gospodarze strzelili kontaktowego gola i ostatnie trzy minuty doliczonego czasu gry były niezwykle nerwowe. Ostatecznie Orlęta wygrały i z tego trzeba się cieszyć, ale chciałbym wspomnieć, że takiego brzydkiego meczu dawno nie widziałem. Drużyna z Działdowa okazała się zespołem grającym futbol pełen okrutnych fauli i nieczystej gry, nie mówiąc już o tym, że zawodnicy Startu nie nauczyli się chyba podstawowych zasad fair play. Do tego warto dodać, że sędziowie także nie błysnęli w tym meczu. Ich decyzje często były błędne, oczywiście cały czas z korzyścią dla gospodarzy. 6 żółtych kartek dla naszych graczy przy dwóch żółtych kartkach dla zawodników Startu mówi samo za siebie. Ciekaw jestem, ile sędziowie wzięli w "łapę" od działaczy Startu?

Pierwsza połowa:
2 mingospodarze w pierwszej akcji, strzał w polu karnym broni nasz bramkarz
4 minWojtek Jałoszewski ładnie zagrywa do Mariusza Jałoszewskiego, ten z 17 metrów strzela "za kołnierz" bramkarzowi Startu i tym samym Orlęta obejmują prowadzenie
18 minstrzał zawodnika gosp. pewnie broni Andrzej Wysocki
20 minSikora z prawej strony kiwa trzech zawodników, zagrywa po ziemi na 5 m do Piotrka Ruszkula, ten uderza z pierwszej i z trudem broni bramkarz Startu
23 minzawodnik gosp. drybluje w naszym polu karnym, strzela jednak ponad bramką
33 minżołta kartka dla Sikory za faul
34 minrzut wolny dla Startu, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową broni nasz bramkarz
36 minMariusz Jałoszewski w polu karnym gosp., zagranie do "Ruska", ten wystawia piłkę Antkowi Bondarowi, który mocno uderza, bramkarz z trudem broni, ale przy dobitce Tomasza Kwiatkowskiego nie ma szans i jest już 2:0 dla Orląt
37 minzawodnik gosp. wbiega w pole karne z prawej strony, zagrywa do niepilnowanego kolegi stojącego na 7 metrze, ten strzela, ale na nasze szczęście ponad bramką
41 minżółta kartka dla Piotrka Ruszkula za faul
44 minStart w natarciu, dośrodkowanie na 6 metr, strzał głową zawodnika gosp. minimalnie obok słupka

Druga połowa:
46 minMarcin Wiciński zmienia utykającego Artura Wypyszczaka
50 minrzut wolny dla Startu, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową tuż obok słupka
52 minzamieszanie w naszym polu karnym, do bezpańskiej piłki dochodzi zawodnik Startu, Andrzej Wysocki rzuca się pod nogi i pewnie chwyta futbolówkę
55 minszybka kontra Orląt, "Wićka" strzela z 20 metrów po długim minimalnie obok słupka
56 minżółta kartka dla Mariusza Jałoszewskiego za rzekome przeszkadzanie graczowi gospodarzy w rozegraniu rzutu wolnego (zdecydowany błąd sędziego)
59 minżółta kartka dla Antka Bondara za faul
61 minkolejna kontra naszego zespołu, "Wićka" wyprzedza przed polem karnym obrońcę, bramkarz wychodzi na 14 metr i broni strzał naszego zawodnika, do piłki dobiega Piotr Ruszkul, strzela praktycznie do pustej bramki, ale w ostatniej chwili interweniuje bramkarz Startu
70 minstrzał gracza Startu obok naszej bramki
72 minładny kontratak naszego drużyny, wychodzimy trójką przeciwko dwóm obrońcom, niestety nie potrafimy wykorzystać tej przewagi (niedokładne dośrodkowanie)
74 minkopia sytuacji z przed dwóch minut, tym razem wychodzimy czwórką przeciwko dwóm obrońcom, "Wićka" zagrywa na czystą pozycję do Mariusza Jałoszewskiego, ten mając przed sobą już tylko bramkarza, trafia wprost w niego (szkoda, byłoby po meczu)
75 minfaulowany Artur Romańczyk, ani sędzia, ani zawodnicy Startu nie przerywają gry, nasz gracz zwija się z bólu, sędzia dalej nie interweniuje, wszyscy nasi gracze zdziwieni całą sytuacją, a tymczasem zawodnik gosp. strzela minimalnie obok słupka. Dopiero teraz sędzia podbiega do naszego zawodnika. Całe zajście trwało dobre 2 minuty.
80 minSławek Matyjasiak zmienia Mariusza Jałoszewskiego
82 minkontratak Orląt, ale znów niedokładne dogranie do wychodzącego na czystą pozycję Sikory
84 minTomasz Kwiatkowski ukarany żółtą kartką za faul, którego zresztą nie było
89 minboisko opuszcza Piotr Ruszkul, w jego miejsce wchodzi Marcin Wypyszczak
91 minakcja Startu, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową, broni nasz bramkarz, piłka ląduje na 2 metrze wprost pod nogami niepilnowanego zawodnika gospodarzy, ten mocno uderza i jest już tylko 2:1
92 minSikora strzela mocno z 30 metrów, piłka po koźle trafia w prawy słupek bramki gospodarzy, następnie w drugi słupek i wychodzi na 8 metr pola karnego, tam "Wićka" dobiega do futbolówki, uderza, ale prosto w bramkarza
93 minSławek Matyjasiak ukarany żółtym kartonikiem za faul, rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony pola karnego, dośrodkowanie, ale pewnie interweniuje Andrzej Wysocki
94 minsędzia kończy mecz