ORLĘTA RESZEL 2 : 1 MAZUR EŁK (26.10.2002)

W meczu nie wystąpili trzej podstawowi gracze: Mirosław Wroński (kontuzja), Arek Wata (pauzuje za czerwoną kartkę) oraz Marcin Wiciński. Ten ostatni brał dzisiejszego dnia ślub, a więc musiał się do tego wydarzenia nieco przygotować (WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO "WIĆKA"!!!).:) Mimo braku tych zawodników udało się wyjść zwycięsko w konfrontacji z Mazurem. Pierwsza połowa niezbyt zachwyciła reszelskich kibiców, ale mimo chaosu na boisku, Orlęta dominowały. Brak polotu w naszej drużynie był chyba wywołany tym, że drużyna zagrała w dość dziwnym ustawieniu. "Kwiatek" grał na lewej pomocy, Wojtek Jałoszewski przeszedł do środka, Piotrek Krztoń zagrał środkowego obrońcę, a po jego zmianie na tej pozycji grał Wojtek Rokicki. Ciężko się było chłopakom przystosować do takich roszad, ale jakoś sobie radzili.
Druga połowa wyglądała już znacznie lepiej w wykonaniu Orląt. Drużyna z Ełku rzadko zapędzała się pod naszą bramkę, ale jeden taki wypad w 90 minucie zakończył się honorowym golem dla Mazura. Mimo to Orlęta pewnie wygrały 2:1. Po tym co Mazur zaprezentował nie wierzę, żeby ta drużyna utrzymała się w lidze. Czeka ich prawdopodobnie spadek. Cóż, tak bywa. My cieszmy się z tego, że Orły nadal mają dobrą passę i znów odniosły zwycięstwo, czwarte z rzędu.

Pierwsza połowa:
9 minPiotr Ruszkul w ładnej, indywidualnej akcji, obrońca Mazura brzydko go fauluje za co otrzymuje od sędziego żółty kartonik, rzut wolny z lewej strony pola karnego, piłkę po strzale Antka Bondara piąstuje bramkarz gości
16 minMariusz Jałoszewski z prawej strony wbiega w pole karne, miękko wrzuca piłkę do środka, Tomasz Kwiatkowski z główki trafia w poprzeczkę
17 minBoguś Sikora strzela z 25 m minimalnie obok słupka
20 minrzut wolny dla Orląt, odległość ok 18 m, Piotrek Krztoń ładnie uderza, ale tylko w poprzeczkę
30 minDarek Maleszewski zmienia kontuzjowanego Piotrka Krztonia
37 minSikora biegnie z piłką prawą stroną, kiwa dwóch zawodników Mazura, wbiega w pole karne, wrzuca wprost na głowę Tomka Kwiatkowskiego, który pewnym, mocnym strzałem zdobywa pierwszego gola
40 minstrzał zawodnika drużyny gości kilka metrów obok naszej bramki
42 minkolejna kontra gości, tym razem piłkę po dość lekkim strzale pewnie wyłapuje nasz bramkarz
44 minstrzał Sikory z rzutu wolnego (odległość ok 28 m), pewnie broni bramkarz
45 mindo przerwy 1 : 0 dla Orląt

Druga połowa:
46 minstrzał Wojtka Rokickiego z 25 m obok słupka bramki Mazura
48 minakcja Artura Wypyszczaka, strzał po "długim" z rogu pola karnego, minimalnie obok słupka
52 minstrzał zawodnika gości, rykoszet od któregoś z naszych obrońców, piłka mało nie ląduje pod nasza poprzeczką, w porę Andrzej Wysocki wybija futbolówkę na rzut rożny
54 minchaos w naszych szeragach, wykorzytują to goście i po raz kolejny zagrażają naszej bramce, tym razem piłka po strzale zawodnika Mazura minimalnie mija słupek bramki Orląt
55 minTomasz Kwiatkowski wrzuca w pole karne, na "długi" słupek, wprost do Sikory, ten strzela jednak za lekko, bramkarz odbija piłke na 7 metr, małe zamieszanie i obrońcy w końcu wybijają piłkę
57 minstrzał "Kwiatka" z rzutu wolnego, z trudem broni golkiper Mazura
60 minAntek Bondar dośrodowuje w obręb 16-stki, Piotrek Ruszkul delikatnie muska piłkę, która następnie minimalnie mija bramkę gości
61 minSikora w polu karnym, "wystawia" piłkę Mariuszowi Jałoszewskiemu, ten strzela wprost w nogi obrońców
62 minstrzał Wojtka Jałoszewskiego, piłkę po koźle z trudem broni bramkarz
68 mindośrodkowanie Kwiatka" na długi słupek, Sikora głową zagrywa do środka, Piotrek Ruszkul strzela na "szczupaka" i tym samym zdobywa gola na 2:0
71 minzamieszanie w polu karnym Mazura, do piłki dochodzi "Kwiatek", strzela i z trudem broni bramkarz
79 min"Rusek" brzudko fauluje zawodnika gości za co otrzymuje żółtą kartkę
81 minKrzysiek Zalewski zmienia Piotrka Ruszkula
90 minakcja gości, strzał z 17 metrów po ziemi, piłka dostaje poślizgu i wpada do bramki Orląt, 2 : 1
92 minzagranie Antka Bondara tradycyjnie już na długi słupek, Sikora głową do środka, tam Krzysiek Zalewski strzela, ale obrońca wybija piłkę z linii bramkowej
94 minsędzia kończy mecz; 2 : 1 wygrywają Orlęta