OLIMPIA OLSZTYNEK 4 : 2 ORLĘTA RESZEL (05.09.2002)

Ten mecz trzeba było wygrać, ponieważ potrzebne były drużynie punkty, żeby mogła oddalić się nieco od dołu tabeli. Faworytem były Orlęta, ponieważ Olimpia w jedenastu kolejkach doznała 9 porażek i tylko dwóch zwycięstw zajmując tym samym ostatnie miejsce w tabeli.
W naszej drużynie zabrakło Artura Wypyszczaka leczącego kontuzję, której nabawił się kilka meczy temu. Mimo jego braku zespół zagrał dobrze i poza kilkoma wpadkami, gra Orląt mogła się podobać.
Początek meczu należał do nas. Potem było troszkę nerwowo, ale nasi chłopcy zdecydowanie panowali na boisku i przez całe spotkanie kontrolowali grę. Zastrzeżenia można mieć (po raz kolejny zresztą) do pracy sędziów i ich dziwacznych, niesprawiedliwych decyzji.

Pierwsza połowa:
7 minstrzał Sikory z rzutu wolnego (25 m) nad poprzeczką
12 minstrzał Wojtka Jałoszewskiego z ok 20 m, pewnie broni bramkarz
13 minSikora w indywidualnej akcji, wrzuca piłkę w pole karne, Mariusz Jałoszewski skacze najwyżej, strzela głową po dlugim rogu i jest 1 : 0 dla Orląt
14 minrzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowanie, nasi obroncy wybijają piłkę przed "16-stkę", zawodnik Olimpii wrzuca na piąty metr, strzał przewrotką i jest już 1 : 1 (ewidętna pozycja spalona, ale sędzia uznaje gola)
20 minakcja Wojtka Jałoszewskiego lewą stroną boiska, "zejście" do środka, mocny strzał po ziemii tuż obok słupka
23 minnasz błąd w środku pola, piłkę przejmuje zawodnik Olimpii, dogrywa do swojego kolegi, Arek Wata mija się z piłką, napastnik go wyprzedza, wbiega w pole karne, strzela po długim, jednak na nasze szczęście niecelnie
24 mindośrodkowanie Antka Bondara z lewej strony boiska, Sikora strzela, broni bramkarz, któryś z naszych zawodników poprawia, obrońca wybija piłkę ręką z linii bramkowej, ale sędzia nic nie gwiżdże
25 minżółtą kartką ukarany Mariusz Jałoszewski za faul
27 minrzut wolny z ok 16 metrów, strzał Mirka Wrońskiego niecelny
28 minkontratak gospodarzy prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, groźny strzał z trudem broni Andrzej Wysocki
30 minakcja Marcina Wicińskiego, wjazd w pole karne, strzał, piłka szybuje ponad bramką
31 minkontra Olimpii, błąd Arka Waty, dogranie w pole karne, w ostatniej chwili piłkę wybija, któryś z naszych obrońców
36 minstrzał Sikory broni bramkarz, "Wićka" dochodzi do piłki, wykłada ją Wojtkowi Jałoszewskiemu, ten strzela, ale jeszcze "wsadza" tam nogę obrońca i piłka wychodzi w pole
40 mindośrodkowanie Sikory, Antek Bondar przejmuje piłkę na 16-stym metrze, uderza, piłka odbijając się jeszcze od słupka wpada do siatki, 2 : 1 prowadzą Orlęta
42 minakcja Sikory, zawodnik drużyny gospodarzy dość brutalnie fauluje naszego pomocnika i sędzia pokazuje czerwoną kartkę, gramy więc od tego momentu z przewagą jednego gracza

Druga połowa:
50 minrzut wolny dla Olimpii, dośrodkowanie w pole karne, zawodnik gosp. skacze do główkowania, strzela po krótkim zdobywając tym samym bramkę na remis, 2 : 2
51 min"Wićka" strzela z 17 metrów w słupek
55 minstrzał Piotra Krztonia wysoko nad bramką
59 minładna akcja "Wićki", wyprzedza on obrońcę, mając przed sobą już tylko bramkarza zostaje brutalnie sfaulowany przez goniącego go obrońcę, sędzia zamiast pokazać czerwoną kartkę, pokazuje żółtą
60 mindośrodkowanie z rzutu wolnego, Mariusz Jałoszewski strzela głową tuż nad bramką gospodarzy
63 minzamieszanie w polu karnym Olimpii, strzał naszego napatnika z trudem broni bramkarz
66 minPiotr Ruszkul zmienia Wojtka Rokickiego
68 minstrzał Tomasza Kwiatkowskiego broni bramkarz
72 minArek Wata zagrywa do niepilnowanego Piotra Ruszkula, ten strzela z 16-stu metrów po długim, piłka "łamie" ręce bramkarzowi i wpada do siatki, 3 : 2 prowadzą Orlęta
77 minstrzał "Kwiatka" tuż nad poprzeczką
79 mindośrodkowanie z rzutu rożnego, "Wićka" przyjmuje piłkę na klatkę piersiową, strzela minimalnie obok słupka
85 minArtur Romańczyk zmienia Arka Watę
90 minOlimpia całym zespołem na naszej połowie, Piotr Krztoń przejmuje piłkę, zagrywa szybko na skrzydło do Sikory, ten pędzi dobre 30 metrów (równolegle z nim biegnie środkiem pola "Rusek"), wbiega w pole karne zagrywa do "Ruska", wracający obrońca Olimpii chcąc wybić piłkę wślizgiem niefortunnie (ale na nasze szczęście :)) kieruje ją do własnej bramki ustalając wynik meczu na 4 : 2 dla Orląt