POLONIA BART-EX PASŁĘK 2 : 0 ORLĘTA RESZEL (28.09.2002)

Był to mecz niewykorzystanych sytuacji, bo tylko tak można go określić. Drużyna gospodarzy zagroziła naszej bramce może trzy, cztery razy strzelając dwa gole. Orlęta miały trzy razy tyle stuprocentowych sytuacji, ale ani razu piłka nie wylądowała w siatce Polonii. Cóż, jeśli się nie wykorzystuje takich okazji, to się przegrywa mecz. Orlęta przez cały mecz dominowały na boisku, ale przecież nie za to dostaje się trzy punkty. Druga sprawa to taka, że sędziowie w dzisiejszym meczu się nie popisali i bardzo często mylili się w swoich decyzjach, w większości przypadków krzywdząc naszą drużynę. Dodam jeszcze, że wyróżniającym zawodnikiem Orląt był dzisiaj Wojtek Jałoszewski, który zaprezentował się naprawdę rewelacyjnie. Z kolei słabiutki występ zaliczył Darek Maleszewski, który nie dość, że nic nie pokazał, to jeszcze po jego błędzie (niedokładne podanie) straciliśmy drugiego gola. Nie wiem, czy trafną decyzją trenera było to, że wystawił go w podstawowym składzie. Ja postawiłbym raczej na Wojtka Rokickiego lub Artura Romańczyka, ale to już nie ode mnie zależało...

Pierwsza połowa:
1 minpierwsza akcja gospodarzy, wjazd w pole karne, dogranie do środka, strzał nad poprzeczką
3 minstrzał zawodnika Polonii (16 m), jednak na nasze szczęście niecelny
14 minstrzał Wojtka Jałoszewskiego z ok 25 m, bez trudu broni bramkarz
15 minakcja Orląt, Maleszewski zagrywa na skrzydło do Sikory, ten wbiega w pole karne, zagrywa do środka, tam Marcin Wiciński strzela głową minimalnie nad poprzeczką
20 minkontra gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne, zawodnik Polonii wyprzedza Tomasza Kwiatkowskiego, dokłada nogę i jest 1 : 0
24 minstrzał Sikory z rzutu wolnego (odległość ok 25 m), broni bramkarz gospodarzy
25 minstrzał Antka Bondara z 15 metrów, jednak zbyt lekki by mógł zagrozić bramce Polonii
26 minakcja Orląt, Mariusz Jałoszewski z 12 metrów trafia w poprzeczkę. Chwilę potem zawodnik gosp. uderza któregoś z naszych graczy głową, ale sędzia nie pokazuje czerwonej kartki
37 minżółta kartka dla Piotrka Krztonia za faul
40 minżółta kartka dla Wojtka Jałoszewskiego za słuszną moim zdaniem dyskusję z sędzią głównym dotyczącą jego "dziwacznych" decyzji w dzisiejszym meczu
43 min"Wićka" zagrywa na skrzydło do Sikory, ten strzela z 19 m nad poprzeczką
45 minMariusz Jałoszewski zagrywa do Antka, ten niepilnowany w polu karnym uderza, ale w ostatniej chwili obrońca staje na linii strzału i piłka odbija się od niego wychodząc w pole

Druga połowa:
46 minakcja gospodarzy, strzał z 7 metrów minimalnie obok słupka
48 minstrzał Antka Bondara lewą nogą, bramkarz dobrze ustawiony
49 minbłąd Maleszewskiego (niedokładne zagranie do któregoś z naszych pomocników), piłkę przejmuje zawodnik Polonii, zagrywa do swojego kolegi czekającego na podanie przy rogu "szesnastki", mocny strzał i jest już 2 :0
50 mindośrodkowanie z rzutu rożnego, broni bramkarz gospodarzy, Marcin Wiciński dobija, któryś z obrońców dotyka piłkę ręką, ale po raz kolejny sędzia nie interweniuje
60 minAntek zagrywa na czystą pozycję do Mariusza Jałoszewskiego (5 metrów od bramki), w ostatniej chwili bramkarz wyłapuje piłkę spod nóg naszego napastnika
61 minPiotr Ruszkul zmienia Darka Maleszewskiego
63 minstrzał "Mansena" z ok 13 m, piłka po rykoszecie od obrońcy szybuje tuż nad poprzeczką
65 minrzut wolny dla Polonii (30 m), bezpośredni strzał w światło naszej bramki pewnie broni Andrzej Wysocki
68 minżółta kartka dla Mariusza Jałoszewskiego za faul
70 mindośrodkowanie Piotra Krztonia z rzutu wolnego, strzał Sikory głową, bramkarz odbija piłkę, która następnie uderza w poprzeczkę, poprawia jeszcze "Rusek" i znów poprzeczka
76 mindośrodkowanie z rzutu rożnego, "Rusek" uderza głową, jednak piłka mija bramkę gospodarzy
81 minstrzał Antka z ok 17 metrów pewnie broni bramkarz
82-90 minOrlęta przycisnęły, jednak do końca meczu nie udało się strzelić nawet honorowej bramki
90 minostateczny wynik - 2 :0 dla Polonii