ORLĘTA RESZEL 4 : 1 BŁĘKITNI ORNETA (21.09.2002)

Był to jeden z lepszych meczy (nie wiem, czy nie najlepszy) jaki mogli ujrzeć reszelscy kibice w tegorocznych, czwartoligowych rozgrywkach. Spotkanie było zarazem emocjonujące, jak i zaskakujące.:) Najważniejsze jednak, że Orlęta wygrały zdobywając cenne trzy punkty, których bardzo potrzebowaliśmy, by oddalić się nieco od dołu tabeli. Oto relacja z meczu:

Pierwsza połowa:
2 minpierwsza akcja Orląt, strzał Sikory niecelny
4 minkontra gości, strzał z ok 17 m, rykoszet i piłka uderza w poprzeczkę
7 minkolejna szybka akcja Błękitnych, tym razem strzał w słupek
9 minMarcin Wiciński w indywidualnej akcji, zgrywa sobie piłkę głową, wbiega w pole karne, strzela, futbolówka odbija się od obrońcy i trafia wprost pod nogi Mariusza Jałoszewskiego, ten z 3 m trafia w słupek
11 minakcja Orląt, druga niewykorzystana "setka" M.Jałoszewskiego - dogranie w pole karne, ten z 7 metrów pudłuje
12 mindogranie "Mańkowi" na wyjście, ten pada w polu karnym, ale nic nie było
14 minkontratak drużyny gości, dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, zawodnik wyprzedza naszego obrońcę, strzela z "pierwszej", jednak minimalnie obok słupka
18 minżółta kartka dla "Wićki" za faul
21 mindośrodkowanie Krztonia z rzutu wolnego, "Wićka" główkuje, piłka trafia do Sikory, który wbiega z nia do bramki, sędzia nie uznaje gola, gdyż dopatruje się w tej sytuacji pozycji spalonej
22 mindośrodkowanie "Mańka", Sikora uderza piłkę głową, cudem broni bramkarz
23 minSikora "wrzuca" w pole karne, obrońca wybija ręką piłkę na rzut rożny, sędzia jednak nie odgwizduje "jedenastki"
24 mindośrodkowanie z "rogu", "Wićka" wyprzedza obrońców, strzela czubkiem buta, jednak niecelnie
25 mindośrodkowanie, Sikora głową przedłuża na długi słupek, "Wićka" mija się z piłką
27 minakcja gości, strzał Włodarczyka z ok 30 m, piłke po "koźle" wyłapuje Andrzej Wysocki
30 minkolejny atak Błękitnych, Włodarczyk drybluje w polu karnym odgrywa piłkę do wychodzącego na czystą pozycję kolegi, ten przystawia nogę posyłając futbolówkę do siatki Orląt, 1 : 0 wygrywają Błękitni
32 min"wrzutka" Krztonia z rzutu wolnego, "Wicia" strzela głową po długim, cudem broni bramkarz
33 minstrzał Krztonia z ok 25 m, niestety niecelny
39 minakcja Orląt, nieudana pułapka ofsajdowa Błekitnych, Mariusz Jałoszewski sam na sam z bramkarzem, który opuszcza pole karne i fauluje naszego zawodnika, sędzia odgwizduje przewinienie i pokazuje golkiperowi Błękitnych czerwona kartkę. Sytuacja okazuje się poważniejsza dla drużyny gości, ponieważ nie zabrali na mecz do Reszla rezerwowego bramkarza i tym samym między słupkami staje zawodnik z pola
40 minrzut wolny po faulu bramkarza, odległość ok 20 m, Krztoń strzela prosto w mur
42 minkolejny rzut wolny dla Orląt, tym razem z prawej strony pola karnego, Krztoń strzela jednak wysoko nad bramką
43 minrzut wolny z przeciwnej strony pola karnego, Antoni Bondar dośrodkowuje (strzela?), piłka uderza w poprzeczkę
45 minkoniec pierwszej połowy, wynik jak na razie dla nas niekorzystny - 0 : 1 dla Błękitnych

Druga połowa:
47 minakcja gości, Włodarczyk biegnie z piłką dobre 30 m, Artur Wypyszczak wracając fauluje, sędzia pokazuje naszemu zawodnikowi żółtą kartkę
48 minrzut wolny z ok 20 m, strzał w mur, poprawka, jadnak dobrze ustawiony nasz bramkarz
49 minżółta kartka dla Antka Bondara
50 minSikora zagrywa do Antka, ten odgrywa do Wojtka Jałoszewskiego, strzał z 16 m za lekki
52 minboisko opuszcza Wojtek Rokicki, w jego miejsce wchodzi Arek Wata
55 minakcja Błękitnych, strzał z 20 metrów niecelny
56 mindośrodkowanie z rzutu wolnego na długi słupek, któryś z zawodników wykopuje piłkę w górę, "Wićka" skacze ponad obrońcami, strzela jednak niecelnie
57 minArtur Wypyszczak "wrzuca" w pole karne, "Wićka" strzela z pierwszej i jest 1 : 1
59 min"Wićka" ucieka prawym skrzydłem, wykłada piłkę na 11 metr "Mańkowi", ten strzela z pierwszej, piłka szybuje dwa metry nad bramką
60 minPiotr Ruszkul (trzeci napastnik) zmienia Artura Wypyszczaka
62 minSikora pędzi prawą strona boiska, zbliża się do pola karnego, dośrodkowuje, "Wićka" strzela na "szczupaka" minimalnie obok słupka
69 minakcja Marcina Wicińskiego, zagranie na wolną pozycję do Sikory, ten odgrywa do Mariusza Jałoszewskiego, strzał do pustej bramki, jednak sędzia po raz kolejny nie uznaje gola sugnalizując pozycję spaloną
73 mindośrodkowanie Krztonia z rzutu wolnego, "Wićka" strzela głową i zdobywa gola na 2:1
77 mindośrodkowanie z rzutu rożnego, małe zamieszanie, Sikora strzela z główki i jest już 3:1
80 minstrzał Sikory, piłkę wybijają obrońcy, Krztoń poprawia, niepewnie broni bramkarz, piłka ląduje pod nogami Piotrka Ruszkula, ten strzela, ale wprost w bramkarza
81 minżółta kartka dla Arka Waty za atak na nogi zawodnika Błękitnych
85 minindywidualna akcja Antka, "wjazd" w pole karne, któryś z obrońców fauluje "Ruska" i sędzia pokazuje na 11 metr
86 minSikora pewnie egzekwuje rzut karny i tym samym ustala wynik spotkania na 4:1 dla Orląt
90 minsędzia kończy szczęśliwy dla nas mecz