PLEBISCYT NA "NAJLEPSZEGO PIŁKARZA ORLĄT RESZEL W SEZONIE 2002/2003" (18.06.2003)

W trakcie meczu Orląt ze Startem Działdowo kibice mogli zagłosować na swoich "wybrańców". Łącznie oddano 215 głosów, z czego 9 było nieważnych. Najczęściej typowano trzech piłkarzy: Wojtka Jałoszewskiego, Artura Wypyszczaka i Mirosława Wrońskiego. Właśnie ten ostatni zawodnik zdobył 1/4 wszystkich głosów i tym samym został uznany (przez kibiców) NAJLEPSZYM PIŁKARZEM ORLĄT W SEZONIE 2002/2003. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu !!!

14. Antoni Bondar, Tomasz Pakulski, Marcin Wypyszczak - po 1 głosie

I jeszcze jedno sprostowanie. Jak zauważyliście, "zniknęła" sonda, w której oddawali swe głosy Internauci. Początkowo myślałem, że głosy z tej sondy połączę z tymi uzyskanymi w plebiscycie zorganizowanym na stadionie. Po wielu obserwacjach doszedłem do wniosku, że sonda internetowa była niewypałem, dlatego, że w ciągu jednej, albo dwóch dób "ktoś" zagłosował na jednego zawodnika prawie 150 razy. Wnioskuję więc, że zrobiła to jedna osoba, żeby podbić nieco notowania swojego ulubieńca. Postanowiłem więc, że tego "Najlepszego" wybiorą jedynie kibice, którzy zjawią się na meczu z Działdowem. I tak się stało. Każdy oddał po dwa głosy i tym samym został wyłoniony "zwycięzca", który widnieje powyżej.:)

SYTUACJA KADROWA (25.05.2003)

W porównaniu z drużyną, jaką mieliśmy na początku rundy zmieniło się jedynie to, że klub zerwał współpracę z Arkiem Wata. Przyczyną tej decyzji była postawa tego zawodnika w jego życiu codziennym, która definitywnie dyskwalifikowała go jako piłkarza Orląt.
Poza tym przypadkiem, w drużynie przez pewien czas brakowało Mariusza Jałoszewskiego i Tomka Pakulskiego. Obaj leczyli kontuzje, ale obecnie są już do dyspozycji trenera.

COME BACK JUNIORÓW!!! (06.05.2003)

Po dość długiej przerwie, wznowili w końcu treningi juniorzy. Ich trenerem został Mirosław Wroński, który będzie przygotowywał swoich podopiecznych pod kątem przyszłego sezonu. Wszelkie obawy o zainteresowanie naborem do drużyny młodych, reszelskich chłopców zostały rozwiane na pierwszym treningu, kiedy to pojawiło się ok 40 osób.:) Widać, że zainteresowanie piłką w Reszlu jest i trzeba się z tego cieszyć. Gdybym był nieco młodszy, też bym potrenował.:)

1/8 WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI: ORLĘTA RESZEL 3 : 5 GRANICA KĘTRZYN (23.04.2003)

W pucharowym meczu Orlęta po dogrywce przegrały z Granicą Kętrzyn 3:5. Gole dla naszej drużyny zdobywali kolejno Wojtek Jałoszewski, Piotr Krztoń i Marcin Wiciński, natomiast dla Granicy trafienia zaliczyli Opaliński (2 gole), Lubieniecki (2 gole) i Kłosowski.

Victoria Bartoszyce - OKP Warmia i Mazury Olsztyn 0:5

PRZEŁOŻONA 21-KOLEJKA IV LIGI (11.04.2003)

Decyzją Prezydium Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie odwołano wszystkie spotkania na szczeblu regionalnym (IV liga i w dół) jakie miały odbyć się w ten weekend. Powodem takiej decyzji jest stan boisk w naszym województwie. Na większości nie da się rozgrywać spotkań piłkarskich. Jeszcze nie ustalono konkretnej daty rozegrania zaległych spotkań, ale wiadomo, że odbędą się one w pierwszej połowie maja. Do konfrontacji Orląt z drużyną Mrągovii trzeba więc jeszcze poczekać...

MECZE 1/8 WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI !!! (18.03.2003)

Jest już znany termin pucharowych meczów. Ustalono, że zostaną one rozegrane w środę, 23 kwietnia 2003 roku. Orlęta będą u siebie gościć Granicę Kętrzyn.

ORLĘTA RESZEL - TĘCZA BISKUPIEC 4:2 (15.03.2003)

Orlęta skończyły przygotowania do rundy wiosennej meczem z Tęczą Biskupiec. Sparingu tego miało nie być z tego względu, że za tydzień rusza liga (22.03.2003) i piłkarze mogliby nabawić się kontuzji. Uznano jednak, że warto je rozegrać i mecz doszedł do skutku.
Jak pamiętacie, w pierwszym sparingowym spotkaniu tych drużyn był wynik dla nas niekorzystny, 5:0. Tym razem Orlęta pokazały, na co je stać i wygrały 4:2.:)
Gole dla naszej drużyny strzelili: Bogumił Sikora (2 gole), Piotr Ruszkul (1) oraz Marcin Wiciński (1).

ORLĘTA RESZEL - PŁOMIEŃ ZNICZ BIAŁA PISKA 5:1 (08.03.2003)

Dzisiaj Orlęta rozegrały prawdopodobnie ostatni już sparing przed rundą wiosenną, ponieważ mecz z Tęczą Biskupiec, który miał się odbyć za tydzień chyba nie dojdzie do skutku. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był Płomień Znicz Biała Piska. Mecz odbył się na stadionie miejskim w Reszlu, gdzie zalega jeszcze dość sporo ąniegu, ale miejmy nadzieję, że w pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek (22 marca z Sokołem Ostróda) stan murawy będzie idealny i po zimie nie będzie śladu.
Orlęta przez całe spotkanie kontrolowały grę i pewnie wygrały mecz 5:1. Gole strzelili: Wojtek Jałoszewski, Artur Wypyszczak, Marcin Wiciński, Piotr Karasiński i Tomasz Kwiatkowski.

GRANICA KĘTRZYN - ORLĘTA RESZEL 3:2 (06.03.2003)

Wczoraj Orlęta pojechały do Kętrzyna, żeby tam rozegrać kolejny mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Była to już druga konfrontacja tych drużyn w tym roku. Jak pamiętacie, w pierwszym sparingu Orlęta wygrały 5:2. Tym razem zwycięstwo odniosła Granica wygrywając 3:2. Bramki dla Orląt strzelili: Mariusz Jałoszewski (rzut karny) i Marcin Wiciński

ORLĘTA - GKS DŹWIERZUTY 12-1 !!! (02.03.2003)

W kolejnym meczu sparingowym Orlęta pokonały A-klasową drużynę GKS Dźwierzuty 12:1. Mecz miał odbyć się na boisku w Robawach, jednak ze względu na mocno zmrożoną murawę, mecz rozegrano na stadionie miejskim w Reszlu.
Można było się domyślić, że Dźwierzuty nie będą zbyt wymagającym zespołem. Do tego doszedł fakt, że drużyna ta całe spotkanie rozegrała w "10-tkę", ponieważ tylko tylu zawodników udało jej się zebrać do kupy. Wynik nie mógł więc być inny.:) Gole dla Orląt zdobyli: Piotr Ruszkul (6 goli), Mariusz Jałoszewski (2), Antoni Bondar (1), Marcin Wiciński (1), Bogumił Sikora (1), Piotr Wiśniewski (1).
W środę Orlęta rozagrają kolejny mecz kontrolny z Granicą Kętrzyn (na wyjeździe), natomiast w sobotę z Płomieniem Znicz Biała Piska (u siebie).

ORLĘTA - OLIMPIA OLSZTYNEK (24.02.2003)

W sobotę, 22 lutego o 13:00, na boisku w Robawach Orlęta podejmowały zespół Olimpii Olsztynek. Był to piąty sprawdzian naszej drużyny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Mimo, ze świeciło słońce i było dość ciepło, jak na zimową aurę, boisko raczej nie było zbyt korzystne. Mnóstwo topniejącego śniegu sprawiało piłkarzom obu drużyn wiele kłopotów zarówno w poruszaniu się, jak i dokładnym zagrywaniu piłki. Z tego też względu przebiegiem meczu często rządził przypadek. Orlęta przegrały to spotkanie 1:2. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył w 22 minucie Artur Wypyszczak. Mimo wielu okazji, naszym chłopcom nie udało się strzelić kolejnych goli i tym samym była to druga porażka Orląt w tegorocznych sparingach. Nie ma co się jednak martwić, bo to tylko mecz kontrolny. Już za miesiąc zaczną się prawdziwe emocje, bo rusza liga i Orlęta będą walczyły o jak najwyższe miejsce w czwartoligowej tabeli.

SPARING Z MKS KORSZE (15.02.2003)

W kolejnym meczu sparingowym Orlęta pokonały drużynę MKS Korsze 5:2.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszych zawodników, którzy już w 2 minucie zdobyli pierwszego gola. Jego strzelcem został Antoni Bondar. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 35 minuty, kiedy to Bogumił Sikora fantastycznym strzałem z ok 35 metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę.
W drugiej odsłonie meczu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Korsz, którzy w 50 i 56 minucie zdobyli dwa gole. Końcówka meczu należała jednak do Orląt, a mianowicie do młodego zawodnika naszej drużyny, Piotrka Karasińskiego, który chwilę po tym, jak pojawił się na boisku, zdobył kolejne dwa gole w 87 i 88 minucie. Wynik meczu w 91 minucie ustalił Marcin Wiciński, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową podwyższył na 5:2.
W meczu, oprócz podstawowych graczy Orląt wystąpili młodzi zawodnicy, a mianowicie wspomniany już przeze mnie Piotr Karasiński oraz Krzysztof Zalewski, Paweł Bieluń i Piotr Wiśniewski.

ZMIANY PERSONALNE W DRUŻYNIE (11.02.2003)

Do dnia dzisiejszego nie wiedziałem, jak przedstawia się obecna sytuacja kadrowa naszych Orląt. Już jest wszystko wiadome. Z drużyny ubył Dariusz Maleszewski, który został sprzedany do Polonii Lidzbark Warmiński. Wydaje mi się, że to dobrze, bo w Orlętach siedział na ławie, a kiedy dostawał szansę gry niczym wielkim nas nie zachwycał, a w innym klubie może lepiej się zaaklimatyzuje i właśnie tam się rozegra...
Poza tym klub opuścili: Sławomir Matyjasiak oraz Marcin Wypyszczak.

PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ (09.02.2003)

Orlęta pod koniec stycznia wyjechały na obóz treningowy do Białowieży. Tam nasi chłopcy rozegrali sparing z czwartoligową drużyną Kolejarza Czeremcha wygrywając aż 17:2!:) Zaraz po powrocie do Reszla czekał na nich kolejny mecz kontrolny, tym razem przeciwnikiem była drużyna Tęczy Biskupiec. Z powodu zmęczenia, jakie pozostawił po sobie obóz w Białowieży, Orlęta przegrały ten mecz 5:0... Tydzień później, 8 lutego, w meczu z Granicą Kętrzyn było już lepiej. Nasi chłopcy po dość dobrym spotkaniu wygrali 5:2 po dwóch golach Marcina Wicińskiego i pojedyńczych trafieniach Tomka Kwiatkowskiego, Bogumiła Sikory i Piotra Ruszkula. Muszę przyznać, że w grze naszej drużyny widać postęp, choć jest jeszcze kilka aspektów do poprawienia, ale myślę, że do pierwszego ligowego meczu, Orlęta będą przygotowane na 100%.

KONIEC RUNDY JESIENNEJ (09.11.2002)

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek IV ligi sezonu 2002/2003. Liderem jesieni została drużyna Jezioraka Iława (38 pkt). Orlęta uplasowały się na 7 pozycji, z dorobkiem 28 pkt. Jest się z czego cieszyć, ponieważ nasza drużyna po dość słabym początku, z meczu na mecz coraz bardziej się zgrywała, o czym świadczą wyniki kilku ostatnich spotkań. Pozycja w tabeli jest doskonała do tego, by w rundzie wiosennej jeszcze bardziej "przyatakować" i zakończyć sezon w jej czołówce. Dodam jeszcze, że najlepszym strzelcem Orląt rundy jesiennej został Bogumił Sikora, który zdobył dla naszej drużyny 9 goli. Miejmy nadzieję, że następna runda przyniesie nam wiele powodów do satysfakcji. Tymczasem, do następnego razu.

ORLĘTA POZYSKUJĄ NOWEGO GRACZA (26.10.2002)

Nowym nabytkiem Orląt jest młody, siedemnastoletni Krzysztof Zalewski. Nasz klub pozyskał go z Reduty Bisztynek na okres trzech lat. Właśnie w dzisiejszym meczu z Mazurem Ełk ów gracz miał swój debiut. Wszedł w drugiej połowie i w końcówce meczu mógł strzelić swoją pierwszą bramkę w reszelskiej drużynie. Niestety piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił obrońca Mazura. Nie udał się dziś ten wyczyn, ale ku temu będzie jeszcze wiele okazji, szczególnie od przyszłego sezonu, ponieważ w rozgrywki czwartoligowe wchodzi przepis, który mówi, że w pierwszym składzie będzie musiało wyjść dwóch "młodzieżowców". Cóż, trzeba będzie stawiać na młodych zawodników, właśnie takich, jak Krzysiek. Dlatego też prawdopodobnie wznowią rozgrywki nasi juniorzy (nie jest to informacja oficjalna:)), bo przecież trzeba będzie z kogoś wybierać. Jeśli wszystko dojdzie do skutku, to nasi młodzi chłopcy, którzy dość często poruszali ten problem w księdze gości, będą w końcu usatysfakcjonowani i znów wrócą na boisko. Miejmy nadzieję, że tak będzie.

WYLOSOWANO PARY 1/8 WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI (3.09.2002)