- LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "ORLIK" RESZEL -

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Orlik" Reszel powstał w 2000 roku z inicjatywy rodziców chłopców rocznika 1989 i obecnie prowadzi sekcje piłki nożnej chłopców, piłki ręcznej dziewcząt i warcabową. Prezesem klubu jest Marek Terlik, sekretarzem natomiast Jarosław Pieniak.

1. Piłka nożna

Obecnie w rozgrywkach uczestniczą drużyny:

- młodzików (trener Bogdan Pudlis)
- trampkarzy (trener Mariusz Jałoszewski)
- żaków (dwa zespoły)

Do czerwca 2005 roku istniała jeszcze sekcja piłki nożnej juniorów młodszych pod wodzą trenera Edwarda Szmula.

Największe osiągnięcia:

- drugie, trzecie i piąte miejsca w Finałach Turnieju im. Marka Wielgusa
- mistrzostwo województwa żaków - 2002/2003
- czołowe miejsca w ogólnopolskich turniejach
- czterech zawodników uczestniczyło w mistrzostwach Świata Fox Kids Cup 2002,
- czterech zawodników gra w reprezentacji województwa r. 1989
- trzech zawodników gra w reprezentacji województwa r. 1991
- trener młodzików Edward Szmul jest trenerem reprezentacji województwa r. 1989
- kilku młodych piłkarzy klubu wyjechało na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Grodnie (Białoruś) w dniach 18-21.02.2005r. Byli to: Robert Reszka, Tomasz Fąk, Szymon Kluczkowski, Mateusz Terlik, Grzegorz Kuszczak, Cezary Ślązak, Damian Romaniuk i Wojciech Łachmański.

2. Piłka ręczna dziewcząt

Rozwija się dzięki zaangażowaniu trenerki Teresy Doborzyńskiej i jej męża Kazimierza przy Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących od 1988 roku. Przez wiele lat dziewczęta z Reszla są na podium w mistrzostwach województwa szkół średnich. Wielokrotne medalistki mistrzostw Polski LZS szkół rolniczych. W 2002 roku powstał klub ULKS "Rolek" Reszel, który przez jeden sezon występował w II lidze.

W związku z otwarciem nowej Sali sportowej, do rozgrywek zgłoszono dwa zespoły LUKS "Orlik" do rozgrywek młodziczek r. 1989 i rocznik 1991. Obecnie w czterech zespołach (juniorki młodsze i trzy drużyny młodziczek) piłki ręcznej ćwiczą 64 dziewczęta. Na zajęcia warcabowe uczęszcza 18 dzieci.

3. Warcaby

W latach 199-2002 czołowa sekcja warcabowa w Polsce w rozgrywkach młodzieżowych. Zawodnicy reprezentowali kolejno: LZS MGOK Reszel, KW MOK Reszel, LUKS Orlik Reszel.

Reprezentanci Reszla grali w mistrzostwach świata Kobiet, MŚ Juniorek i Juniorów. Najbardziej utytułowani zawodnicy: Martyna Siwek, Aneta Pieniak, Andrzej i Piotr Chrapa, Andrzej Grodecki.

Trener: Jarosław Pieniak W latach 2001 i 2002 - tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Seniorów w warcabach klasycznych.

Autor: J. Pieniak