- DRUŻYNY "ORLIKA" W SEZONIE 2007/2008 -

Żacy w 1/8 Finału wojewódzkiego (20.06.2008)

Z tego względu, że od kilku tygodni mam utrudniony dostęp do Internetu nie wszystkie informacje na stronie pojawiają się regularnie. Tak też jest z tym newsem, dotyczącym najmłodszych graczy Orlika z rocznika 1996.

Jak informowaliśmy wcześniej, zespół prowadzony przez Łukasza Pyrzaka zajął pierwsze miejsce w swojej grupie i awansował do 1/8 Finału wojewódzkiego, który odbył się 23. maja na boisku w Reszlu.

Żacy znaleźli się w grupie z Granicą Kętrzyn oraz Pisą Barczewo. Niestety w pierwszym meczu z Pisą doznaliśmy porażki 1:3, a jedyną bramkę dla zespołu zdobył Grzegorz Wójtowicz. Identyczny wynik padł w meczu Granicy z Pisą, tyle, że tym razem to zespół z Barczewa musiał uznać wyższość rywala.

W meczu o wszystko, nasza drużyna grała z zespołem z Kętrzyna. Pojedynek ten zakończył się remisem, 2:2 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w grupie. Obie bramki dla drużyny strzelił Patryk Janowski. Trzeba przyznać, że do awansu zabrakło nam troszkę szczęścia, jak i precyzji.

Do ćwierćfinału wojewódzkiego awansowały Granica Kętrzyn i Pisa Barczewo.Orliki i Żacy po rozgrywkach grupowych (20.05.2008)

Przed kilkoma dniami grupowe rozgrywki zakończyli najmłodsi piłkarze prowadzeni przez Łukasza Pyrzaka.

Zespół Orlików z rocznika 1997 przegrał rywalizację z Jedynką Bartoszyce, Hattrickiem oraz Granicą Kętrzyn zajmując ostatnie miejsce w tabeli. W ośmiu turniejach zdobył zaledwie dziesięć punktów.

O wiele lepiej zaprezentowała się drużyna Żaków z rocznika 1996, która wygrała swoją grupę wyprzedzając zespoły Korsz, Łyny Sępopol i Victorii Bartoszyce. Zespół awansował do 1/8 Finału, który odbędzie się już w najbliższy piątek (23.05, 16:00) na boisku w Reszlu.

Nasi piłkarze o przepustkę do kolejnej rundy powalczą z Granicą Kętrzyn i Pisą Barczewo. Do ćwierćfinałów awansują po dwa zespoły z grupy. Czas gry - 2 x 20 min. 1/4 rozgrywek planowana jest w dniach 31. maj lub 1. czerwca.

Życzymy powodzenia!LUKS ORLIK - Podsumowanie rundy jesiennej (20.11.2007) Autor: Roman

Ponad miesiąc temu zakończyły się jesienne rozgrywki piłkarskie w naszym regionie. Zanim podsumujemy zmagania naszych seniorów warto przyjrzeć się bliżej temu, jak grali nasi najmłodsi piłkarze, czyli gracze LUKS Orlik.

Od tego sezonu drużyny Żaków (rocznik 1996) i Orlików (rocznik 1997) poprowadził Łukasz Pyrzak, który z tych pierwszych miał wiele powodów do zadowolenia, ponieważ zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie wyprzedzając takie zespoły jak Victoria Bartoszyce, czy Łyna Sępopol.

Znacznie gorzej poszło Orlikom, którzy po czterech turniejach zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale miejmy nadzieję, że w rundzie wiosennej będzie już lepiej i powalczymy chociaż o trzecie miejsce.

Sezon w sezon bardzo dobrze gra zespół Młodzików, prowadzony przez Mariusza Jałoszewskiego, który na półmetku ligi plasuje się na pozycji wicelidera Grupy 3. Klasy Okręgowej. Co więcej, z pośród 12-stu drużyn strzelili oni najwięcej bramek, bo aż 70 tracąc przy tym zaledwie siedem, co zresztą też jest najlepszym wynikiem w lidze. Do prowadzącego DKS-u Dobre Miasto tracą zaledwie trzy punkty, ale goniąc lidera muszą być czujni, bo za plecami czai się już Polonia Lidzbark Warmiński.

Podsumowując, była to bardzo udana runda w wykonaniu naszych najmłodszych piłkarzy, którzy kiedyś będą stanowić o sile Orląt. Po raz kolejny potwierdza się to, że w Reszlu mamy niezły potencjał wśród dzieci i młodzieży, z czego powinniśmy być dumni.

Trenerom i piłkarzom gratuluję oraz życzę udanej przerwy w rozgrywkach.