- DRUŻYNY "ORLIKA" W SEZONIE 2005/2006 -

MŁODZIKI ORLIKA - PODSUMOWANIE SEZONU 2005/2006 (15.05.2006) Autor: Robak

Drużyna młodzików L.U.K.S "Orlik" Reszel w sezonie 2005/2006 zajęła 2 miejce w tabeli z dorobkiem 56 pkt. (bramki 106-28) tracąc do lidera "Tęczy" Biskupiec zaledwie 4 punkty. Najlepszymi strzelcami zespołu okazali się Cezary Ślązak z dorobkiem 33 bramek oraz Wojciech Łachmański, który zdobył 29 goli.

O wiele lepsza w wykonaniu Młodzików była jesień 2005 roku. Wówczas po zakończeniu rundy piłkarze wiedli prym w tabeli grupy 3. Gra prezentowana w tamtych meczach zaowocowała powołaniami do reprezenatcji województwa, w której na dzień dzisiejszy występuje aż sześciu zawodników naszej drużyny!

Niestety podczas długich i cieżkich przygotowań do rundy wiosennej "wykruszyło się" dwóch piłkarzy, w tym pewny jak dotąd na pozycji stopera Jarosław Kwiatkowski. Taki obrót rzeczy skłonił trenera, Bogdana Pudlisa do zmiany stylu gry obronnej na tzw. "czwórke w lini", co miało zaowocować dobrymi wynikami w przyszłości.

W konsekwencji tych zmian rezultaty mogły zawieść nieco oczekiwania kibiców, bowiem runda wiosenna nie była już tak udana. Drużyna doznała dwóch porażek i raz podzieliła się punktami z DKS-em Dobre Miasto zajmując ostatecznie drugie miejsce w tabeli.

Tytuł wicemistrzowski premiował jednak dalszą grą w Półfinałach Mistrzostw Województwa rozgrywanych 16 czerwca w Reszlu. Zespół rozegrał dwa mecze wygrywając z Vęgorią Węgorzewo 1:0 (Mateusz Terlik) i remisując z Płomieniem Ełk 1:1 (Cezary Ślązak). Niestety nie zdołał awansować do finałów, a to dlatego, że drużyna Płomienia mogła pochwalić się wyższym zwycięstwem nad Vęgorią.

Trzeba przyznać, że był to bardzo udany sezon Młodzików Orlika, którzy jako jedyny reszelski zespół odniósł w tym roku sukces. Kto wie, może za kilka lat ci sami piłkarze będą tworzyć potęgę Orląt... Póki co, całej drużynie oraz trenerowi, Bogdanowi Pudlisowi gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie.PODSUMOWANIE JESIENI MŁODZIKÓW I TRAMPKARZY ORLIKA (17.11.2005) Autor: Roman

Jakiś czas temu rundę jesienną zakończyli nasi najmłodsi piłkarze, czyli Trampkarze i Młodziki Orlika. Na półmetku rozgrywek możemy mieć powody do dumy, gdyż zarówno podopieczni Bogdana Pudlisa, jak i Mariusza Jałoszewskiego zaprezentowali się bardzo dobrze. Co więcej, zespół Młodzików zdobył mistrzostwo jesieni (grupa 3), a drużyna Trampkarzy wicemistrzostwo (grupa 3)!

Ci pierwsi nie doznali ani jednej porażki wygrywając dziesięć z jedenastu spotkań. Tylko raz zdażył im się słabszy występ przeciwko Reducie Bisztynek, z którą zaledwie zremisowali na własnym terenie, 0-0. We wszystkich pozostałych pojedynkach zdecydowanie przewyższali umiejętnościami swoich przeciwników strzelając im łącznie 69 goli. Tym samym z dorobkiem 31 punktów zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i są głównym pretendentem do korony mistrzowskiej sezonu 2005/2006.

Najlepszymi strzelcami drużyny okazali się Cezary Ślązak, który strzelił aż 22 gole oraz Wojciech Łachmański, zdobywca 20 bramek. Czyżby to byli następcy Piotrka Ruszkula?:)

Jeśli chodzi o zespół Trampkarzy, to również wypadł on przyzwoicie zajmując drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Siłą napędową tej drużyny, która wygrała sześć z dziewięciu meczy byli tacy piłkarze jak Mateusz Kozoń, Paweł i Karol Matauszek, Tomasz Sawa, czy Jacek Kiliszewski.

Trampkarze ulegli jedynie mistrzowi jesieni - Mrągowii Mrągowo oraz trzeciej w lidze - Granicy Kętrzyn, a także raz podzielili się punktami z DKS-em Dobre Miasto i do lidera rozgrywek tracą zaledwie pięć punktów. Myślę, że w rundzie wiosennej będą w stanie zniwelować tę różnicę i powalczyć o mistrzostwo, czego im życzę.

Na takich młodych piłkarzy trzeba zwracać uwagę i trzeba "pielęgnować" ich talent, byśmy za kilka lat mogli cieszyć się z tego, że wychowankowie reszelskiego klubu grają w liczących się zespołach. W Młodych siła i należy o tym pamiętać.

Pozdrawiam.ELIMINACJE MAKROREGIONALNE X PUCHARU TP IM. MARKA WIELGUSA (20.08.2005) Źródło: J. Pieniak

W dniach 4-15 lipca 2005 w Suwałkach odbył się turniej piłki nożnej, w którym udział wzięli młodzi piłkarze i piłkarki LUKS Orlik Reszel.

W turnieju wystąpiło 7 drużyn chłopców ( 3 drużyny z woj. podlaskiego i 4 drużyny z woj. warmińsko-mazurskiego) i 4 drużyny dziewcząt. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż w kategorii dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców nieoczekiwanie pierwsze miejsce zajął zespół Orlika Reszel trenowany przez Mariusza Jałoszewskiego. W całym turnieju drużyna z Reszla nie przegrała żadnego meczu ( 10 zwycięstw i 2 remisy), jednak do finału krajowego awansowała drużyna Jagielonii Białystok, gdyż Orlik występował poza konkursem.

Dziewczęta z Reszla trenowane przez Pawła Zająca zajęły IV miejsce tocząc zaciętą i wyrównaną grę z pozostałymi drużynami.

Skład zespołu: Jarosław Doborzyński, Jakub Sadowski, Karol Zalewski, Mateusz Kozoń, Jarosław Majchrzak, Piotr Matauszek, Sebastian Pawlak, Sebastian Tacik, Jacek Kiliszewski, Jakub Jałoszewski.

Tabela końcowa turnieju:

Lp.Nazwa zespołu
Mecze
PKT
Bramki
1.Orlik Reszel
12
32
32:8
2.Jagielonia
12
25
37:6
3.Hobby Ostróda
12
23
22:12
4.Naki Olsztyn
12
22
24:14
5.Szkółka Pił. Suwałki
12
10
20:32
6.Sokół Biała Piska
12
7
19:50
7.SP 5 Białystok
12
3
7:39