Juniorzy - podsumowanie rundy jesiennej (30.12.2016) Dodał: penny69Po udanym sezonie 2015/2016, który to Juniorzy uwieńczyli Mistrzostwem III Grupy II Ligi Wojewódzkiej można było stawiać ich w gronie faworytów do zdobycia kolejnego tytułu.

Podopieczni Gaspara Jaśkiewicza w sześciu meczach potwierdzili swoje aspiracje czterokrotnie pokonując rywali (2:1 Granica Bezledy, 4:2 Rominta Gołdap, 3:2 Victoria Bartoszyce, 4:1 Wałsza Pieniężno), choć nie obyło się też bez niepotrzebnej straty punktów. Z Polonią Lidzbark Warmiński wprawdzie przegraliśmy na wyjeździe 1:4, ale już z ostatnim w tabeli, MKS Korsze punkty przeszły nam obok nosa, bo prowadząc na kwadrans przed końcem 5:2 ostatecznie zremisowaliśmy 6:6.

Remis ten zdecydował o układzie tabeli, w której znaleźliśmy się na trzecim miejscu, z dorobkiem 13 punktów. Przed nami uplasowała się Polonia Lidzbark, która zgromadziła taką samą ich liczbę, natomiast Mistrzem Jesieni została Rominta, do której tracimy dwa punkty. Walka o pierwsze miejsce na koniec sezonu z pewnością rozegra się między tymi trzema drużynami.

Ciekawostką jest fakt, że na 20 zdobytych goli zapracowało aż 12 piłkarzy. Na czele plasuje się Hubert Jałoszewski, który zdobył trzy bramki. Do siatki trafiali też Bartosz Markisz (2), Piotr Makarewicz (2), Marcin Stachelek (2), Kacper Kuczyński (2), Michał Szluma (2), Patryk Maćkowiak (1), Kacper Pyrczak (1), Miłosz Sosiński (1), Wiktor Sawicki (1), Jakub Janowski (1), Hubert Głowacki (1).

Runda udana, choć Mistrzostwo Jesieni było w zasięgu. Plan na wiosnę - zagrać "swoje" i zakończyć sezon na pierwszym miejscu.