Orliki / Żaki - II Turniej o Puchar Prezesa RKS Orlęta Reszel - rocznik 2009 (22.12.2016) Dodał: Andres- Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski - właśnie tę trójkę najczęściej wymieniają dzieciaki, które marzą o tym, by w przyszłości zostać piłkarzami. W minioną niedzielę sześćdziesięcioro kandydatów na gwiazdy futbolu spotkało się w hali reszelskiego gimnazjum.

Reszelski Klub Sportowy Orlęta - Rema już po raz drugi zorganizował turniej o puchar prezesa RKS. Tym razem z inicjatywy trenerów grup młodzieżowych - Mateusza Zaleśkiewicza i Jarka Bochno - do udziału zaproszono dzieci z rocznika 2009 i młodsze.

- To tylko jeden z roczników, które prowadzimy w naszym klubie. Na co dzień pięciu trenerów pracuje z ponad setką dzieciaków w wieku od 4 do 18 lat. Cieszy nas, że naszą pracę doceniają rodzice, którzy chętnie posyłają swoje pociechy na zajęcia. Sami zresztą także aktywnie uczestniczą w życiu i organizacji poszczególnych grup - powiedział Roman Luchowski, prezes reszelskich Orląt.

W turnieju wzięło udział sześć zespołów - oprócz gospodarzy do gry przystąpiły dzieci z Korsz, Biskupca, Giżycka, Bartoszyc i Mrągowa.

- Dla nas to piąty z rzędu weekend, w którym możemy sprawdzić się na tle innych klubów. Wraz z Jarkiem zajmujemy się dziećmi z roczników 2008-2009, a od niedawna prowadzimy też zajęcia dla skrzatów - powiedział Mateusz Zaleśkiewicz, opiekun reszelskich maluchów.

Sam turniej stał na wysokim poziomie, a świąteczna atmosfera sprawiła, że zarówno na boisku, jak i na trybunach było bardzo wesoło. O klimat zadbali zresztą rodzice z Reszla, którzy przygotowali dla gości poczęstunek. W organizację włączyli się też aktywnie seniorzy Orląt, którzy zapewnili obsługę turnieju.

Na parkiecie poziom był bardzo wyrównany, ale najlepiej prezentowali się zawodnicy z Reszla i z Giżycka. W bezpośrednim meczu padł remis 2:2, ale wyniki w niedzielę były nieważne.

- Postanowiliśmy, że nie będziemy prowadzić klasyfikacji. Chodzi o dobrą zabawę, miłe spędzenie czasu i grę w piłkę. Dla nas zwycięzcami są wszystkie dzieciaki, które chcą uprawiać sport - podsumowali trenerzy z Reszla.

Każdy uczestnik turnieju dostał pamiątkowy medal, a także słodki upominek. Nagrody wręczali: prezes Orląt Roman Luchowski, burmistrz Reszla Marek Janiszewski i Edward Szmul, wiceprezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, a jednocześnie dyrektor Gimnazjum nr 1 w Reszlu, które gościło młodych piłkarzy.

Galeria zdjęć z turnieju dostępna na Facebooku: II Turniej o Puchar Prezesa RKS Orlęta Reszel