22. kolejka Klasy Okręgowej 2023/2024: Victoria Bartoszyce - Orlęta Reszel 1:3 (0:1) (20.04.2024, 16:00)

Kolejna część planu zrealizowana i trzy punkty w meczu z Victorią Bartoszyce dopisane! :D

W pierwszej połowie dominowaliśmy, graliśmy atak pozycyjny, rywali stać było tylko na nieliczne kontrataki. W 34. minucie po dobrej centrze Bartka Markisza ładnie z kilku metrów głową uderzył Paweł Romańczuk i bramkarz był bez szans.

Tuż po przerwie ruszyliśmy z impetem chcąc jak najszybciej przypieczętować swoją przewagę. Już w 47. minucie Kacper Żelepień zagrał do "Romka", ten podbił sobie piłkę i kropnął lewą nogą zza pola karnego pakując piłkę pod samą poprzeczkę! Był to 37 gol Pawła Romańczuka w tym sezonie i 220 w barwach Orląt!

Kilka minut później prowadziliśmy już 3:0 po tym, jak po rzucie wolnym celnie główkował Wiktor Sawicki. Co ciekawe, przed tygodniem i ta dwójka, w takim samym stosunku bramkowym trafiała do siatki. :)

Gospodarze, którzy do tego momentu tylko przeszkadzali, tak teraz zaczeli grać w piłkę i zrobiło nam się wyrównane spotkanie. W efekcie, w 77. minucie po indywidualnej akcji prawoskrzydłowego, zagraniu na przedpole bramkowe i celnym wykończeniu Wojciecha Groszyka, zdobyli honorową bramkę.

W końcówce mogliśmy jednak podwyższyć, ale skuteczności zabrakło Bartkowi Luchowskiemu i Mateuszowi Brujowi.

Zasłużone trzy punkty dopisane i teraz czas na dwa ciężkie mecze z GKS Stawiguda i Cresovia Górowo Iławeckie. Emocje gwarantowane.

A jak zagrali nasi rywale z TOP 5? Pisa pokonała Warmię Olsztyn, 3:1, Stawiguda Gwardię Szczytno, 3:1, a MKS Korsze w meczu kolejki Cresovię, 1:0.

Zdjęcia z meczu (Źródło: Facebook MBKS Victoria Bartoszyce): TUTAJ

Video z meczu na Youtube (Autor: Zbigniew Tabaka): I POŁOWA i II POŁOWA oraz SKRÓT MECZU