- 2011 - OBCHODY 50-LECIA ORLĄT RESZEL - 2011 -

>> [ .: 1 :. ] <<


"50-lecie": Obchody za nami (11.07.2011) Dodał: penny69

W miniony weekend nasz kochany klub, Orlęta, obchodził "50-lecie" swojego istnienia. Cała impreza wypaliła w stu procentach i myślę, że z uśmiechem na twarzy będziemy ją wspominać.

Zaczęło się w piątek... O godzinie 19-tej, w restauracji "Rycerska" dość licznie zgromadzili się byli i obecni piłkarze Orląt, działacze oraz kibice, którzy na tę chwile przystroili lokal w klubowe barwy. Po chwili na ekranie został wyświetlony archiwalny mecz z 1995 roku pomiędzy Orlętami Reszel i Jeziorakiem Iława. Był to finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym lepsi okazali się nasi piłkarze wygrywając w stosunku bramkowym, 4:1. Atmosferę potęgowały wspólne śpiewy kibiców, co sprawiało, że można było poczuć klimat tamtego spotkania.

Po projekcji meczu wszyscy udali się na ulicę Rynek w centrum miasta. Wspólny pochód w około ratusza, głośny śpiew kiludziesięciu gardeł i na koniec pamiątkowe zdjęcie. Czegoś takiego dawno w Reszlu nie było. Myślę, że właście taką atmosferą przypomnieliśmy starszym kibicom najlepsze czasy klubu, kiedy to Orlęta grały w III Lidze...

W sobotę złożono kwiaty na grobach ludzi związanych z Orlętami. Później odkryto na stadionie pamiątkową tablicę, wręczono wyróżnienia dla osób, które szczególnie odznaczyły swe piętno w ich historii, a na koniec rozegrano mecze z udziałem byłych i obecnych graczy oraz działaczy klubu. Miło było zobaczyć tych, którzy niegdyś stanowili o sile drużyny.

O 17-tej, na dziedzińcu reszelskiego Zamku nastąpiło apogeum obchodów. Były kiełbaski, "świnka z rożna"... Oj działo się działo.:) Była okazja do rozmowy, wspomnień starych czasów, czy wzajemnego poznania się, bo przecież niektórych starszych piłkarzy widzieliśmy na własne oczy po raz pierwszy. Widać było, że wszyscy czerpią z tego spotkania ogromną radość. O to przecież chodziło.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy galerię, która składała się z 20-stu zdjęć Orląt z lat 1961-2011. Ciekawie to wyszło i widać było spore zainteresowanie wśród zgromadzonych gości. Od dziś do 18.07. zdjęcia te można zobaczyć w witrynach sklepowych, w centrum miasta. Dziękujemy tym, którzy użyczyli nam swoich "okien".:)

Obchody za nami, niebawem rusza kolejny sezon i będziemy skupiać się już na nim. Warto jednak wstrzymać się na moment i powrócić do tych pięknych chwil, które wspólnie przezyliśmy przed kilkoma dniami...

"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe."

Galeria z obchodów 50-lecia już dostępna:

50-lecie Orląt Reszel - galeria"50-lecie klubu": Projekcja meczu Orlęta - Jeziorak Iława w Rycerskiej (04.07.2011) Dodał: penny69

Wszystkich sympatyków Orląt zapraszamy w piątek, 8. czerwca do restauracji "Rycerska", gdzie o godzinie 19-tej, z pomocą projektora multimedialnego wyświetlony będzie mecz z 1995 roku. Wtedy to właśnie "Orły" zmierzyły się w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski z Jeziorakiem Iława. Mecz odbył się w Biskupcu i został zarejestrowany na kamerę VHS przez jednego z sympatyków klubu.

Nasz zespół prowadzony był wówczas przez trenera Romana Uglarenko i wystąpił w składzie:

Andrzej Wysocki (br.), Piotr Jałoszewski, Mirosław Wroński, Grzegorz Jałoszewski, Artur Romańczyk, Leszek Browarski, Siergiej Klimienko, Zbigniew Klimko, Andrzej Messerszmidt, Mirosław Wołyniec, Tadeusz Sosnowski, Sławomir Bicki, Bogdan Pudlis, Marcin Nowakowski.

Tym wydarzeniem rozpoczniemy dwudniowe obchody 50-lecia istnienia naszego klubu.Obchody 50-lecia klubu. Potwierdź swój udział! (12.05.2011) Dodał: xchrustx

Zarząd RKS Orlęta Reszel serdecznie zaprasza wszystkich byłych zawodników, a także ludzi związanych z klubem, na uroczystości z okazji 50-lecia naszego klubu, które odbędą się 9 lipca 2011 roku. Jeśli chciałbyś odwiedzić Reszel i wziąć udział w obchodach - skontaktuj się z klubem! Zapowiedz swoje przybycie, dowiedz się szczegółów.

Informacje uzyskać można pod adresami mailowymi: ksorleta@reszel.pl, xchrustx@o2.pl, a także u Piotra Chamika, nr tel.: 605-041-478

Harmonogram uroczystości:

10.00 - złożenie kwiatów na grobach osób zasłużonych da Klubu,

11.00 - Msza Św. w intencji Klubu

13.00 - Część oficjalna na Stadionie Miejskim w Reszlu:

- odsłonięcie pamiątkowej tablicy,

- wręczenie odznaczeń i wyróżnień,

14.00 - 16.00 - "Mecze wspomnień" z udziałem byłych i obecnych zawodników Orląt.

Serdecznie zapraszamy i prosimy wszystkich, którzy związani byli z Orlętami o kontakt."50-lecie Orląt": Międzyzakładowy turniej na Orliku (23.03.2011) Autor: Piotr Chamik

W niedzielę 20.03.2011 r. na boisku "Orlik 2012" w Reszlu odbył się kolejny turniej upamiętniający 50-lecie istnienia RKS "Orlęta" Reszel. Organizatorem turnieju była Gminna Administracja Szkół i Sportu w Reszlu przy współpracy z RKS "Orlęta" Reszel. Tym razem był to turniej piłki nożnej dla zakładów pracy z Reszla.

Celem turnieju była integracja, umożliwienie mieszkańcom Reszla czynnego wypoczynku w czasie wolnym oraz zapewnienie dobrej zabawy nie tylko uczestnikom turnieju, ale także całym rodzinom, które licznie przybyły na turniej, aby kibicować swoim drużynom.

W turnieju udział wzięło 5 drużyn: REMA S.A., MEBELPLAST S.A., Dom i Rekreacja Sp. z o.o., Kupcy Reszelscy oraz Gmina Reszel. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" w czasie 1 x 15 min.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Kupców Reszelskich, która w decydującym meczu pokonała Gminę Reszel 3:1. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, które na zakończenie turnieju wręczył Prezes RKS "Orlęta" Reszel Pan Edward Szmul.

W przerwach między meczami zawodnicy mogli się wzmocnić kawą oraz ciepłymi kiełbaskami.

Wyniki:

REMA S.A - MEBELPLAST S.A 2 : 1
KUPCY RESZELSCY - DOM I REKREACJA SP. Z O.O. 1 : 1
GMINA RESZEL - MEBELPLAST S.A. 4 : 0
REMA S.A. - KUPCY RESZELSCY 0 : 1
DOM I REKREACJA SP. Z O.O. - GMINA RESZEL 1 : 1
MEBELPLAST S.A. - KUPCY RESZELSCY 2 : 0
GMINA RESZEL - REMA S.A. 2 : 1
MEBELPLAST S.A. - DOM I REKREACJA SP. Z O.O. 1 : 0
KUPCY RESZELSCY - GMINA RESZEL 3 : 1
DOM I REKREACJA SP. Z O.O. - REMA S.A. 5 : 0

Tabela końcowa:

Lp. Nazwa drużyny Mecze Pkt. Bramki

1 KUPCY RESZELSCY 4 7 5 - 4
2 GMINA RESZEL 4 7 8 - 5
3 MEBELPLAST S.A. 4 6 4 - 6
4 DOM I REKREACJA 4 5 7 - 3
5 REMA S.A. 4 3 3 - 9"50-lecie Orląt": Międzyzakładowy turniej na Orliku (zapowiedź) (19.03.2011) Dodał: rksorleta

RKS Orlęta Reszel wraz z GASiS Reszel zapraszają mieszkańców naszego miasta na Międzyzakładowy Turniej Piłki Nożnej, organizowany z okazji 50-lecia naszego klubu.

Rozgrywki odbędą się w najbliższą niedzielę, 20.03. na boisku kompleksu Orlik przy ul. Kolejowej. Początek zmagań o godz. 14.00.

Udział w turnieju weźmie pięć drużyn:

1. Mebelplast S.A.
2. Rema S.A.
3. Gmina Reszel
4. Kupcy reszelscy
5. Dom i Rekreacja Sp. z o.o.

Zapraszamy!